Wtorek, 26 marca 2019

imieniny: Emanuela, Larysy, Teodora

RSS

303 dni nowej rady

12.02.2016 23:10 | 0 komentarzy | ska

Dokładnie tyle minęło od wyborów w dzielnicy Zamysłów, gdzie w radzie dzielnicy nastąpiła zmiana pokoleniowa. Średnia wieku radnych dzielnicy wynosi niecałe 41 lat i jest to najniższa średnia wśród wszystkich rybnickich dzielnic.

303 dni nowej rady
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Młodzi, nie znaczą gorsi, co pokazali już w ubiegłym roku. Radni zaczęli od początku kadencji prężnie działać na kilku płaszczyznach, uczestniczą we wszystkich wydarzeniach miasta i próbują zintegrować mieszkańców. Reaktywowany został profil na portalu społecznościowym, odświeżona strona internetowa oraz tablice informacyjne. Zorganizowali kilka wydarzeń dla mieszkańców w tym festyn z nowymi atrakcjami – był puchar Strong Man oraz turniej PWIK Rybnik. – Odbyła się też wycieczka rowerowa szlakiem dzielnicowych zabytków (między innymi uczestnicy mogli zobaczyć od środka górniczy Szyb Szymański). Wspólnie z kawiarnią Prima organizujemy systematycznie dla mieszkańców potańcówki, które spotkały się z dużym zainteresowaniem. 16 stycznia natomiast odbyła się największa jak dotychczas organizowana zabawa karnawałowa dla mieszkańców, na której spotkało się blisko 250 osób – wymienia Michał Wojaczek, przewodniczący zarządu dzielnicy Zamysłów, której radni znani są już także w mieście, gdzie ostro walczą o drogi i chodniki dla mieszkańców, co nie zawsze jest łatwe. W grudniu w dzielnicy odbyło się także coroczne spotkanie seniorów, na którym m.in. zaprezentowany został „przycisk życia”. – W tym roku kolejne wydarzenia przed nami, w najbliższym czasie zorganizowany zostanie kulig dla mieszkańców. Ważnym wydarzeniem będzie 110-lecie szkoły podstawowej, impreza odbędzie się 21 maja na terenie szkoły. Planowana jest też powtórka wycieczki rowerowej – zapowiada Michał Wojaczek, któremu rada zawdzięcza wiele inicjatyw i pomysłów. Warto dodać, że wszelkie bieżące informacje o dzielnicy znaleźć można na regularnie aktualizowanej stronie internetowej dzielicazamyslow.com.pl oraz na profilu na Facebooku.

(ska)


Średnia wieku radnych dzielnicy Zamysłów wynosi niecałe 41 lat i jest to najniższa średnia wśród wszystkich rybnickich dzielnic