Sobota, 8 sierpnia 2020

imieniny: Cyriaka, Emiliana, Sylwiusza

RSS

Kultura

Masz talent wokalny? Zgłoś się do XIV Festiwalu Piosenki Europejskiej

12.02.2016 20:26 | 0 komentarzy | ż

Zgłoszenia do udziału w XIV Festiwalu Piosenki Europejskiej przyjmowane są do dnia 18 marca 2016 r. Festiwal odbędzie się w dniach 5-6 kwietnia (przesłuchania) i 12 kwietnia 2016 r. (koncert laureatów, ogłoszenie wyników i wręczenie nagród).

Masz talent wokalny? Zgłoś się do XIV Festiwalu Piosenki Europejskiej
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Każdy z solistów zobowiązany jest wykonać dwa utwory w jednym lub dwu z wyżej podanych języków. Utwory wykonuje się na żywo z akompaniamentem wcześniej nagranym lub z towarzyszeniem zespołu lub akompaniatora. Nagrany akompaniament nie może zawierać partii wokalnych i chórków. Przed występem solista zobowiązany jest dokonać krótkiej autoprezentacji (max.1min.) w języku, w którym wykonywany jest jeden z utworów.

Wykonawców oceniać będzie jury powołane przez organizatorów, złożone z muzyków i językoznawców. Ocenie będą: walory językowe wykonywanych utworów i autoprezentacji w języku obcym, walory muzyczne (wokalne, dobór repertuaru itp.), ogólny wyraz artystyczny, żywy akompaniament (playback nie podlega ocenie). Dla Laureatów przewidziane się nagrody: nagrody finansowe, kursy językowe w Centrum Usług Językowych „ALBION”, lekcje śpiewu metodą MIX u nauczyciela stowarzyszenia IVTOM, wydawnictwa książkowe, multimedialne i inne.

Karty zgłoszeń należy nadsyłać pocztą, pocztą elektroniczną, faksem na adres: Dom Kultury w Rybniku - Chwałowicach, 44-206 Rybnik ul. 1 Maja 91B, tel.: 32 4331852, faksem: 32 4216222 wew. 40, mailowo: biuro@dkchwalowice.pl. Regulamin i karta zgłoszenia do udziału w Festiwalu można pobrać TUTAJ.

Celem Festiwalu jest: popularyzacja języków obcych, dokonanie przeglądu aktualnego stanu kultury muzycznej młodzieży, popularyzacja najbardziej wartościowych treści muzycznych i literackich oraz promowanie twórczości artystycznej, promocja Unii Europejskiej. Festiwal adresowany jest do solistów w wieku 14 - 25 lat, wykonujących muzykę w jednym z niżej podanych języków krajów Unii Europejskiej: angielski, niemiecki, francuski, włoski, hiszpański.

Organizatorami Festiwalu są: Dom Kultury w Rybniku - Chwałowicach www.dkchwalowice.pl,  Centrum Usług Językowych „Albion”www.albionplanet.pl i IV Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Rybniku www.ivlorybnik.pl

źródło: DK Chwałowice