Czwartek, 22 kwietnia 2021

imieniny: Leona, Kai, Heliodora

RSS

Rozmowy o d.... - Złośliwy komentarz tygodnia

11.02.2016 07:15 | 0 komentarzy | web

Jak wynika z „Pudelka” i podręczników historii, to nie głowa odgrywa pierwszoplanową rolę w dziejach ludzkości, ale d… Z jej powodu toczyli wojny starożytni bogowie, kłócili się dawni władcy i żrą współcześni celebryci, zmieniały się granice państw.

Rozmowy o d.... - Złośliwy komentarz tygodnia
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W debaty o d…., najczęściej z przydomkiem „Maryni”, współcześnie ochoczo uciekają politycy, zwłaszcza gdy nie potrafią rozwiązać problemów naprawdę ważnych dla ludzi.

Dyskusja o d…, zarówno w postaci anatomicznej, jak i metaforycznej (czyli wersja z Marynią) odbyła się niedawno także na sesji rady powiatu raciborskiego. Otóż radnemu Dawidowi Wacławczykowi przeszkadza, że w saunie w „Sokole”, do której chadza, w pewną część ciała wchodzą drzazgi. Możemy się tylko domyślać, o który konkretnie organ chodzi, bo radny, jak na powiatową „twarz” PIS-u przystało, nie zdradził, w jakiej pozycji w saunie się poci. Warto jednak odnotować, że dramatyczne życiowe problemy Wacławczyka przełamały na chwilę znieczulicę, jaką okazywali mu dotąd członkowie rządzącej koalicji. Radny Marceli Klimanek (prywatnie ginekolog) z troską dopytywał, w co konkretnie Wacławczykowi wchodzą te wredne drzazgi. Można mieć nadzieję, że odtąd Klimanek będzie przychodził na posiedzenia z jodyną i szczypcami, żeby w razie tragedii fachowo przywrócić koledze z opozycji zdolność siedzenia w godnej postawie.

Dla uzupełnienia powyższej historyjki przypomnę, że w wyborach do rady powiatu łącznie obu panów obdarzyło zaufaniem prawie dwa tysiące wyborców (Wacławczyk– 1444 głosy, Klimanek– 387 głosów).

Zobacz pozostałe teksty Bożydara


Masz informację, która nadawałaby się do tej rubryki i chcesz się nią podzielić? Napisz: bozydar.nosacz@outlook.com

Ludzie:

Dawid Wacławczyk

Dawid Wacławczyk

Wiceprezydent Raciborza

Marceli Klimanek

Marceli Klimanek

Radny powiatu raciborskiego.