Wtorek, 12 listopada 2019

imieniny: Renaty, Witolda, Czcibora

RSS

Złośliwy komentarz tygodnia: Każdy z każdym czyli korzyści ze zmian (o)pozycji

05.02.2016 14:15 | 0 komentarzy | web

Piotr Klima marzy, by radni na sesjach nie siedzieli w zwartych, wrogich stadach, ale zmieniali miejsca, a w wyniku tego może i poglądy. Jak każdy facet, w zmianach pozycji widzi klucz do sukcesu - pisze Bożydar Nosacz.

Złośliwy komentarz tygodnia: Każdy z każdym czyli korzyści ze zmian (o)pozycji
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Ja przewiduję, że radnych trudno będzie oderwać od raz zajętych stołków, jeśli nie dostrzegą w tym korzyści. Może więc na próbę wytypować kilka par „do zbliżenia” i obserwować skutki. Jeśli będą pozytywne, to można wprowadzić obowiązkowe wysiadywanie diet w systemie „każdy z każdym”. Dla zachęty zgłaszam pierwsze propozycje.

Anna Ronin u boku Marka Rapnickiego. Ona – boginii płodności literackiej (interpelacje, ulotki), która nie zauważyła, że już dawno jest po wyborach. On – arbiter wykwintnego stylu, nie przyjmujący do wiadomości, że publika nie rozumie co drugiego wygłaszanego przezeń zdania (a jakoś głupio szukać w „Wikipedii”, gdy dziennikarze patrzą). Ona pokazałaby mu technikę stosowania cepa w piśmiennictwie, on objaśniłby jej, jak poprawić kunszt pisarski za pomocą trymetru jambicznego. Może dzięki temu świat wreszcie by ich zrozumiał.

Michał Woś zasiada koło Henryka Mainusza. Najmłodszy radny i tak co chwila poprawia przewodniczącego przy liczeniu głosów, więc teraz mógłby mu prawidłowe wyniki szeptać do ucha, zanim ten poda błędne. No i nie trzeba by już tracić kasy na maszynerię do głosowania elektronicznego.

Wiesław Szczygielski z Leszkiem Szczasnym. Od kiedy LS domagał się internetowych transmisji sesji, a WS wręcz przeciwnie, między panami iskrzy. I to iskrzy tak intensywnie, że siedzącemu pomiędzy nimi radnemu Lochowi raz nawet opaliło włosy. Być może sąsiedztwo sprzyjałoby szczerej, pojednawczej rozmowie, która mogłaby brzmieć tak:

– WS: Kurde, w listopadzie miałem mało pożarów i trochę przytyłem. A ty akurat musiałeś wyjechać z tym transmitowaniem sesji, żeby wszyscy to zobaczyli?

– LS: No co ty Wiesiek, przecież nie o ciebie mi chodziło. Po prostu Mainusz mnie straszy, że jak jeszcze raz podejdę do niego z kamerą to załatwi mnie paralizatorem.

Zobacz pozostałe teksty Bożydara


Masz informację, która nadawałaby się do tej rubryki i chcesz się nią podzielić? Napisz: bozydar.nosacz@outlook.com


Opinie oraz treści zawarte w rubryce WebKrytyka przedstawiają wyłącznie własne zdanie autorów i mogą ale nie muszą odzwierciedlać poglądów redakcji. Masz coś ciekawego do przekazania szerszemu gronu - zapraszamy na łamy portalu nowiny.pl - opublikujemy Twój felieton bezpłatnie. Wyślij swoje przemyślenia na adres webkrytyka@nowiny.pl. Redakcja zastrzega sobie prawo odmowy publikacji materiału.

Ludzie:

Anna Ronin

Anna Ronin

Radna Gminy Racibórz

Henryk Mainusz

Henryk Mainusz

Radny Miasta Racibórz, były przewodniczący rady.

Leszek Szczasny

Leszek Szczasny

Podróżnik, były radny Gminy Racibórz.

Michał Woś

Michał Woś

minister w rządzie Mateusza Morawieckiego

Piotr Klima

Piotr Klima

Radny Gminy Racibórz

Wiesław Szczygielski

Wiesław Szczygielski

Strażak PSP Racibórz, były radny Gminy Racibórz