Niedziela, 19 stycznia 2020

imieniny: Henryka, Mariusza, Erwina

RSS

Rydułtowy będą miały ławki sław i grę miejską

03.02.2016 07:50 | 18 komentarzy | mak

Rydułtowy przemierzają się do dwóch nowych inicjatyw - gry miejskiej oraz tablic poświęconych honorowym obywatelom oraz laureatom wyróżnienia „Złote grabie”.

Rydułtowy będą miały ławki sław i grę miejską
W rydułtowskim urzędzie miasta można zobaczyć galerię honorowych obywateli miasta. Teraz ich nazwiska oraz laureatów wyróżnienia "Złote grabie" znajdą się również na ławkach.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Pierwsza z inicjatyw polega na tym, że na różnych ławkach na terenie miasta pojawią się specjalne tabliczki. Będą one przypominały o honorowych obywatelach miasta oraz o laureatach wyróżnienia „Złote grabie”. Każdemu zostanie przypisana inna ławka. Na tabliczce może znaleźć się na przykład taka informacja: „To jest ławka, którą upodobał sobie XXX, laureat wyróżnienia Złote Grabie”.

Ważni dla miasta

- Na terenie Rydułtów mamy sporo ławek. Na jednej z nich, koło biblioteki, znajduje się rzeźba Henryka Mikołaja Góreckiego. Wpadł nam do głowy pomysł, że dobrze byłoby umieścić na innych ławkach tabliczki z informacjami o honorowych obywatelach miasta oraz o laureatach wyróżnienia „Złote grabie”. Dzięki temu mieszkańcy będą wiedzieć, że te osoby są dla Rydułtów ważne - podkreśla sekretarz miasta, Krzysztof Jędrośka.

Tabliczki są już w przygotowaniu. Wiosną zostaną zainstalowane.

Gra dla każdego

Kolejną nowością będzie gra miejska. - W ostatnim czasie szczególnie myślimy o mieszkańcach Rydułtów. Zaczęliśmy od prezentów w postaci laclików dla roczniaków oraz życzeń urodzinowych dla 18-letnich mieszkańców Rydułtów. Teraz przygotowujemy grę miejską - zapowiada sekretarz Jędrośka.

Gra miejska to dobra zabawa i ciekawy sposób spędzania wolnego czasu w terenie. Polega na tym, że bierze się ulotkę z instrukcją gry i wykonuje zadania. Trzeba znaleźć na przykład wybrane miejsca, informacje, punkty czy zdobyć „skarb”. W takiej grze mogą brać udział wszyscy - rodziny, znajomi, dzieci, dorośli, można samemu albo w drużynie, pieszo czy na rowerze. - Mamy w Rydułtowach wiele atrakcji. Jedne są bardziej, inne mniej znane. Pomyśleliśmy, że dzięki grze przybliżymy je nie tylko rydułtowikom, ale też osobom z zewnątrz, które odwiedzają Rydułtowy - wyjaśnia sekretarz.

Elementem gry będą też wspomniane ławki z tabliczkami. Na przykład jedno z zadań w grze może polegać na tym, że trzeba odnaleźć konkretną ławkę. Inauguracja gry miejskiej powinna nastąpić również wiosną tego roku.

(mak)