środa, 24 lutego 2021

imieniny: Macieja, Bogusza, Jaśminy

RSS

WAŻNE:

Kompania: Wiceminister przyjedzie do związkowców

31.01.2016 19:20 | 0 komentarzy | acz

1 lutego w siedzibie Kompanii Węglowej odbędzie się spotkanie zarządu spółki z przedstawicielami górniczych central związkowych. Jego tematem będzie m.in kwestia wypowiedzenia przez zarząd porozumienia gwarantującego  górnikom przejście do nowej spółki z zachowaniem dotychczasowych warunków płacy i pracy.

Kompania: Wiceminister przyjedzie do związkowców
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

28 stycznia zarząd KW wypowiedział porozumienie z 17 lipca ubiegłego roku.- Teraz pracodawca będzie miał otwartą drogę do tego, żeby wypowiedzieć dowolny fragment porozumienia z 2004 roku, na którym opiera się cały system wynagradzania pracowników Kompanii – powiedział po ogłoszeniu decyzji zarządu Bogusław Hutek przewodniczący Solidarności w Kompanii Węglowej.

Termin spotkania przedstawicieli kompanijnych związków zawodowych z zarządem pierwotnie ustalono na piątek 29 stycznia. Następnie został on jednak przesunięty na poniedziałek 1 lutego. W rozmowach ma wziąć udział wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski. Jego tematem poza wypowiedzeniem porozumienia z 17 lipca będą również kwestie związane z terminem wypłaty tzw. 14. pensji w Kompanii Węglowej oraz założenia Planu Techniczno-Ekonimicznego spółki na 2016 rok.