Niedziela, 1 listopada 2020

imieniny: Seweryna, Wiktoryny, Warcisława

RSS

Wzruszający apel po pożarze szkoły w Raszczycach

18.01.2016 06:05 | 0 komentarzy | ska

Uczniowie, ich rodzice oraz dyrekcja i pracownicy Szkoły Podstawowej w Raszczycach podpisali się pod apelem, który od kilku dni krąży w sieci. Społeczność szkoły, która została zniszczona w pożarze prosi o pomoc. 

Wzruszający apel po pożarze szkoły w Raszczycach
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Pożar w szkole wybuchł 22 grudnia. Pożar strawił dach i poddasze szkoły. Straty powiększyło zalanie wodą wszystkich sal lekcyjnych i pozostałych pomieszczeń szkoły podczas akcji gaśniczej.

– Nasza szkoła, która liczy już 103 lata, posiada bogate tradycje i osiągnięcia wysoko oceniane przez władze oświatowe, gminne i społeczność lokalną. Naszą dumną są absolwenci, którzy byli i są pracownikami wyższych uczelni, lekarzami, naukowcami, inżynierami. Nasza szkoła, mimo tego, że liczy sobie tyle lat, na bieżąco była wzbogacana nowoczesnym wyposażeniem sal lekcyjnych, pracowni internetowej, językowej i logopedycznej. W wyniku pożaru większości sprzętu nie udało się uratować. W imieniu setki dzieci, ich rodziców, nauczycieli, wychowawców, dyrekcji prosimy ludzi dobrej woli o pomoc materialną lub finansową, która pomoże szkole wrócić do wykonywania swoich zadań – kształcenia i wychowywania kolejnych pokoleń dzieci i młodzieży – proszą twórcy internetowego apelu, podając numer konta Rady Rodziców SP Raszczyce.

Jak udało nam się dowiedzieć, w budżecie gminy Lyski na 2016 rok zabezpieczono środki potrzebne do remontu szkoły. Choć straty są ogromne, mieszkańcy Raszczyc mają nadzieję, że dzieci już niedługo wrócą do nauki.

(ska)


Jak pomóc?

Przyjmowana jest pomoc materialna i finansowa. Do wpłat podano konto Rady Rodziców Szkoły Podstawowej w Raszczycach - Bank Zachodni WBK 34 1090 2590 0000 0001 3186 0797.