Czwartek, 18 lipca 2019

imieniny: Erwina, Kamila, Wespazjana

RSS

Czy Dawid Topol zostanie wiceburmistrzem Pszowa?

17.01.2016 09:51 | 5 komentarzy | mak

Już niedługo ma wyjaśnić się sprawa objęcia stanowiska wiceburmistrza Pszowa przez Dawida Topola, który obecnie pełni funkcję doradcy.

Czy Dawid Topol zostanie wiceburmistrzem Pszowa?
Dawid Topol pełni obecnie funkcję doradcy burmistrza Pszowa
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Ostateczna decyzja jeszcze nie zapadła. Obydwie strony prowadzą rozmowy i ustalenia. - Celem tych rozmów jest to, by Pszów miał się jak najlepiej. Ustalamy wspólnie co zrobić, by ostatnie wydarzenia, jakie miały miejsce z Pszowie, np. związane z wygaszeniem kopalni, odbiły się jak najmniej na mieście i jego mieszkańcach. Chcemy działać efektywnie, by mieszkańcy to odczuwali - mówi Dawid Topol. Na pytanie, czy zostanie wiceburmistrzem, odpowiada: - Być może.

Rozmowy dotyczące objęcia przez Dawida Topola stanowiska wiceburmistrza są pokłosiem deklaracji ze strony burmistrz Katarzyny Sawickiej-Muchy. W październiku ubiegłego roku pani burmistrz zapowiedziała radnym, że zgodnie z ustaleniami doradca będzie pracował do końca roku, a jeśli współpraca będzie układać się dobrze i doradca wyrazi chęć objęcia funkcji wiceburmistrza, to zostanie powołany.

Jeśli Dawid Topol obejmie stanowisko wiceburmistrza, będzie musiał zrezygnować z funkcji radnego powiatu wodzisławskiego oraz członka zarządu powiatu. A to będzie oznaczało uzupełnienie składu rady przez osobę, która miała kolejny wynik wyborczy. Dojdzie też do wyboru zarządu powiatu w miejsce Topola.

Dawid Topol wylicza, że w ciągu ostatnich miesięcy, podczas których pracował jako doradca, udało się stworzyć m.in. regulamin dla organizacji pozarządowych i został podjęty szereg działań zmierzających do tego, by pozyskiwać środki zewnętrze z różnych źródeł. - Moim zdaniem wzrosło też zaangażowanie społeczne i - co ważne - udało się to docenić. Myślę też, że współpraca z podmiotami z terenu Pszowa, z podmiotami spoza miasta, a także z innymi jednostkami samorządu terytorialnego zmierza ku lepszemu - podkreśla.

(mak)

Ludzie:

Dawid  Topol

Dawid Topol

Były wiceburmistrz Pszowa