Czwartek, 15 kwietnia 2021

imieniny: Anastazji, Wacława, Leonida

RSS

Patrol

WAŻNE:

Rybnicka policja ma cztery nowe radiowozy [ZDJĘCIA]

14.01.2016 20:58 | 0 komentarzy | acz

W Komendzie Miejskiej Policji w Rybniku odbyło się uroczyste przekazanie nowych radiowozów. Będą służyć policjantom wydziałów prewencji oraz ruchu drogowego, a także komisariatu w Boguszowicach.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Wczoraj w Komendzie Miejskiej Policji w Rybniku odbyło się uroczyste przekazanie samochodów marki Kia Ceed. Prezydent Miasta Rybnika Piotr Kuczera oficjalne wręczył policjantom kluczyki do czterech nowych radiowozów. W uroczystości przekazania służbowych pojazdów wziął udział Komendant Miejski Policji w Rybniku inspektor Teofil Marcinkowski, który podziękował Panu Prezydentowi za zrozumienie potrzeb i wsparcie jednostki w doposażeniu w nowe środki transportu. Jak podkreślił, okazana pomoc jest nie tylko wyrazem dobrze układającej się współpracy, ale też dbałości o bezpieczeństwo lokalnej społeczności. Pojazdy zakupione zostały ze środków przekazanych przez Urząd Miasta w Rybniku oraz własnych środków budżetowych policji.

Nowe, oznakowane radiowozy policyjne wyposażone są w benzynowe silniki o pojemności 1,6 litra i mocy 99 kW. Obok niezbędnego sprzętu, samochody mają klimatyzację, 6-biegową skrzynię biegów, ABS oraz ledowe oświetlenie wewnętrzne. Radiowozy trafiły do wydziału prewencji, wydziału ruchu drogowego oraz komisariatu w Boguszowicach, gdzie będą wykorzystywane w codziennej służbie.