środa, 26 czerwca 2019

imieniny: Jana, Pawła, Miromira

RSS

9-letnia Amelka z Rybnika główną bohaterką 24. Finału WOŚP

11.01.2016 14:46 | 1 komentarz | ż

Tuż przed pokazem sztucznych ogni, widzowie pod Pałacem Kultury i przed telewizorami mogli obejrzeć film z niezwykłą historią małej wolontariuszki.

9-letnia Amelka z Rybnika główną bohaterką 24. Finału WOŚP
Jerzy Owsiak i Amelka z Rybnika
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Amelka, 9-letnia mieszkanka Rybnika, została bohaterką kulminacyjnego momentu 24. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – wczorajszego „Światełka do nieba”. Tuż przed pokazem sztucznych ogni, widzowie pod Pałacem Kultury i przed telewizorami mogli obejrzeć film z niezwykłą historią małej wolontariuszki, a potem być świadkami, jak wspólnie z Jurkiem Owsiakiem Amelka daje sygnał do uroczystego odpalenia fajerwerków. Te wyjątkowe chwile to „Bezcenna Niespodzianka” dla Amelki, której marzeniem było poznanie Jurka Owsiaka, Dyrygenta Orkiestry. Fundacja WOŚP, we współpracy z MasterCard, pomogła to marzenie zrealizować i dodatkowo zapewnić Amelce jeszcze więcej atrakcji, takich jak obecność w studiu TVP podczas niedzielnego Finału oraz na scenie pod Pałacem Kultury i Nauki.

Amelka, podobnie jak cała jej rodzina, od lat aktywnie wspiera Orkiestrę, nie tylko kwestując w czasie styczniowych Finałów, ale również biorąc udział w innych inicjatywach WOŚP. Marzeniem Amelki było spotkać osobiście Jurka Owsiaka, który jest dla niej ogromnym autorytetem. Swoje marzenie opisała w liście wysłanym do Fundacji WOŚP w październiku 2015 r. List Amelki poruszył serce Jerzego Owsiaka i całej ekipy WOŚP, dlatego postanowiono zrobić Amelii „Bezcenną Niespodziankę”.

W dniu jej 9. urodzin w szkole osobiście zjawił się Jurek Owsiak. Przebrany za listonosza, wręczył dziewczynce kartki z życzeniami urodzinowymi, jakie napisali dla Amelki przyjaciele WOŚP z różnych krajów. Jednocześnie, od MasterCard, mecenasa pokazu fajerwerków podczas styczniowych Finałów WOŚP, Amelka otrzymała specjalne zaproszenie do odliczania „Światełka do nieba” 10 stycznia 2016 r., w dniu 24. Finału WOŚP. Jak co roku, „Światełko do nieba” WOŚP rozbłysło na warszawskim Placu Defilad o godzinie 20:00.

źródło: WOŚP, oprac. żet