Wtorek, 2 czerwca 2020

imieniny: Erazma, Marianny, Marzanny

RSS

Oficjalnie: tory otwarte, pociągi mogą ruszać!

08.01.2016 16:19 | 11 komentarzy | tora

Pomyślnie zakończył się odbiór eksploatacyjny linii kolejowej na odcinku Wodzisław Śląski - Chałupki. Tory są otwarte.

Oficjalnie: tory otwarte, pociągi mogą ruszać!
7 stycznia, około godz. 13.30. Drezyna na stacji Wodzisław Śląski. Pracownicy sprawdzali sieć.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Wiadomość o oddaniu torów do eksploatacji przekazał nam przed chwilą Mirosław Siemieniec, rzecznik prasowy PKP PLK. - Linia została oddana, przewoźnicy zostali o tym poinformowani. Mogą rozpoczynać jazdy testowe. 18 stycznia jest możliwy do uruchomienia połączeń rozkładowych i przewozów towarowych - mówi rzecznik. Dlaczego możliwy, a nie pewny? Otóż to już zależy od samych przewoźników, czy uporają się z jazdami testowymi. 

Odbiór eksploatacyjny nie kończy jeszcze robót na linii. Konsorcjum Rubau musi wykonać jeszcze trochę prac na torach bocznych, uporządkować place robót. Według Siemieńca nie są to jednak prace, które wpływałyby na bezpieczeństwo korzystania z linii.

W najbliższych dniach kierowcy powinni się spodziewać wzmożonych patroli policji oraz Straży Ochrony Kolei w rejonie przejazdów kolejowych. - Ludzie odwykli już od pociągów na torach i istnieje ryzyko, że na przejazdach kolejowych nie będą przestrzegać przepisów ruchu drogowego. Dlatego zwracamy się z prośbą do SOK i policji o patrole przejazdów - dodaje Mirosław Siemieniec.