Piątek, 22 stycznia 2021

imieniny: Anastazego, Wincentego, Gaudentego

RSS

Kultura

Epidemia koronawirusa:

CARRANTUOHILL zagra koncert w raciborskiej bibliotece [ZAPOWIEDŹ]

08.01.2016 13:53 | 0 komentarzy | ż

7 znakomitych muzyków, stylowe instrumentarium i porywająca celtycka muzyka rodem z Irlandii i Szkocji. Na dobry początek Nowego Roku, Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Raciborzu zaprasza swoich czytelników na koncert zespołu CARRANTUOHILL.

CARRANTUOHILL zagra koncert w raciborskiej bibliotece [ZAPOWIEDŹ]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas


- Noworoczne spotkania z naszymi czytelnikami to już tradycja, dzięki której chcemy wspólnie zainaugurować działalność kulturalną biblioteki – informuje Małgorzata Szczygielska, dyrektor MiPBP.

Tym razem w murach biblioteki przy ul. Kasprowicza 12 czytelnicy spotkają się z najstarszym i najbardziej znanym w Polsce zespołem wykonującym muzykę celtycką – CARRANTUOHILL. Dorobek artystyczny grupy jest imponujący - 2,5 tys. koncertów w Polsce i na świecie; 14 wydanych płyt przy współpracy z wieloma uznanymi artystami m.in.: Anną Marią Jopek, Stanisławem Sojką, Pawłem Kukizem, Anitą Lipnicką czy Urszulą Dudziak; Nagroda Fryderyka, Platynowa i Złota Płyta; wielokrotni goście na największych światowych festiwalach muzyki celtyckiej.

- Będzie to pierwszy po dłuższej przerwie koncert zespołu CARRANTUOHILL w Raciborzu w pełnym składzie i z najbardziej znanym repertuarem grupy – zaprasza dyrektor biblioteki.

Koncert odbędzie się w piątek 22 stycznia o godz. 18.00 w bibliotece przy ul. Kasprowicza 12. Wejście na koncert za okazaniem ważnej karty bibliotecznej!

źródło: MiPBP w Raciborzu, fot. Carrantuohill/Facebook (Teatr Ziemi Rybnickiej)