Sobota, 15 maja 2021

imieniny: Zofii, Nadziei, Berty

RSS

Były poseł dostał robotę w starostwie

06.01.2016 09:18 | 39 komentarzy | tora

Ryszard Zawadzki będzie doradzał staroście wodzisławskiemu w oświacie. Będzie rozwijał m.in. szkolnictwo zawodowe.

Były poseł dostał robotę w starostwie
Ryszard Zawadzki
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Ryszard Zawadzki, były poseł PO, choć posiada prawo do emerytury, został przyjęty na pół etatu do Starostwa Powiatowego w Wodzisławiu Śl. Jest doradcą starosty ds. oświaty. Pracuje od 18 grudnia.

Czym się będzie zajmował, skoro w powiecie jest naczelnik ds. oświaty Edyta Glenc, a resortowo ta działka podlega samemu staroście Tadeuszowi Skatule (również PO)?

Starosta postanowił wykorzystać jego doświadczenie, wiedzę i umiejętności w dziedzinie oświaty (Zawadzki od 1986 do 2006 r. był dyrektorem Zespołu Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śl. Jako poseł zasiadał m.in. w Komisji Edukacji Nauki i Młodzieży i był zastępcą przewodniczącego Podkomisji stałej ds. kształcenia zawodowego, gdzie powstawały i dyskutowane były rozwiązania, które obecnie mają być wprowadzane w życie. Pełnił ponadto funkcję wiceprezydenta miasta Wodzisławia Śl. Wiedzę z zakresu zarządzania oświatą łączy zatem z doświadczeniem samorządowym i znajomością uwarunkowań funkcjonowania i powiatu, i gmin).

- Będzie on wspierać starostę i Wydział Oświaty w rozwiązywaniu wyzwań stojących przed powiatową oświatą. Obecnie jednym z najpoważniejszych jest niż demograficzny w szkołach, rzutujący na ich sytuację finansową i organizacyjną, a także reforma szkolnictwa zawodowego - informuje Wojciech Raczkowski, rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego w Wodzisławiu Śl. Zakres obowiązków doradcy obejmuje m.in. rozwijanie szkolnictwa ponadgimnazjalnego ze szczególnym uwzględnieniem szkolnictwa zawodowego, monitorowanie zagrożeń i opracowanie działań naprawczych w zakresie oświaty, monitorowanie realizacji zadań oświatowych ujętych w Strategii Rozwoju Powiatu Wodzisławskiego, analizowanie i doradztwo w zakresie planów naborowych i sytuacji finansowej jednostek oświatowych, w tym proponowanie rozwiązań o charakterze długofalowym, wsparcie w przygotowaniu projektów edukacyjnych współfinasowanych ze środków zewnętrznych itp.

Ryszard Zawadzki nie został przyjęty do pracy jako urzędnik, zatem nie jest objęty wynikającą z tego tytułu ochroną. Umowa o pracę doradcy skończy się wraz z upływem kadencji (po wyborach może być przedłużona), chyba, że zostanie rozwiązana wcześniej. Rozwiązanie następuje z dwutygodniowym okresem wypowiedzenia.

(tora)


Ryszard Zawadzki po przegranych wyborach do sejmu wystąpił 26 listopada na sesji Rady Powiatu Wodzisławskiego dziękując władzom powiatowym za współpracę. Trzy tygodnie później dołączył do grona pracowników powiatowych.

Ludzie:

Ryszard  Zawadzki

Ryszard Zawadzki

Ryszard Józef Zawadzki (ur. 24 sierpnia 1951 w Nysie) – polski polityk, nauczyciel i samorządowiec, poseł na Sejm VI i VII kadencji.

Tadeusz  Skatuła

Tadeusz Skatuła

Były starosta wodzisławski