Sobota, 27 lutego 2021

imieniny: Gabriela, Anastazji, Honoryny

RSS

Kim jest Ginter Zaik? Nowy radny zastąpił Wojciecha Piechę

06.01.2016 09:11 | 0 komentarzy | KP

Zmiana w składzie rybnickiej Rady Miasta. Miejsce Wojciecha Piechy, który został senatorem, zajął Ginter Zaik

Kim jest Ginter Zaik? Nowy radny zastąpił Wojciecha Piechę
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

73- letni Ginter Zaik mieszka aktualnie w Golejowie, zaś wcześniej był mieszkańcem Grabowni. Choć nigdy wcześniej nie był miejskim radnym – to jego działania, głównie na rzecz swojej dzielnicy, są godne podziwu. – Doświadczenie mam spore, bo społecznie działam w samorządzie już od trzydziestu lat. Przez dwanaście lat byłem przewodniczącym zarządu Rady Dzielnicy Golejów. Byłem też członkiem, sekretarzem, a także wiceprezesem OSP. Byłem również głównym inicjatorem budowy boiska i sali gimnastycznej przy szkole w Golejowie – wylicza świeżo upieczony radny, który poprzez swoją działalność zamierza pobudzić do życia reprezentowaną przez siebie dzielnicę, a także te z nią sąsiadujące.

– Moje hasło brzmi: dzielnice to też miasto. Uważam, że trzeba promować dzielnice, bo wiele z nich jest zostawionych z boku. Wszystko to idzie w południową stronę miasta, zaś dzielnice północne nie mają ostatnio siły przebicia. Trzeba na to zwrócić uwagę i warto o tym mówić podczas sesji. Mam na myśli Golejów, Ochojec czy Grabownię, gdzie do dziś nie została zrobiona kanalizacja. W samym Golejowie jest dużo do zrobienia. Nie powstaje tu żadna infrastruktura, na przykład nowe drogi. Te, które istnieją, są wąskie, a po wybudowaniu kanalizacji, zaczynają pękać. Tym również trzeba się zająć i zastanowić się, co z tym zrobić. To jeden z priorytetów. Uważam, że należy rozbudować szkołę, gdyż pęka w szwach. Nie ma też tutaj lokum z Urzędu Miasta, gdzie mogliby spotykać się członkowie organizacji społecznych. Aktualnie spotykają się w...piwnicy , w budynku OSP. Uważam, że nie jest to godne miejsce spotkań dla ludzi, którzy chcą pracować – tłumaczy Ginter Zaik, który dodaje, że jako niezrzeszony radny nie wchodzi w układy polityczne oraz twierdzi, że Rada Miasta jest po to, by działa wspólnie i spójnie na rzecz rozwoju Rybnika.

Prywatnie Ginter Zaik jest emerytem, byłym pracownikiem m. in. Rybnickiej Fabryki Maszyn i kopalni Szczygłowice. Jest żonaty, ma dwoje dzieci, którzy mają własne rodziny. Interesuje się sportem.

(kp)

Ludzie:

Wojciech Piecha

Wojciech Piecha

Senator