Sobota, 16 stycznia 2021

imieniny: Marcelego, Włodzimierza, Walerego

RSS

Epidemia koronawirusa:

Drogowcy z Raciborza: Sytuacja jest już opanowana

05.01.2016 10:11 | 0 komentarzy | żet

Przez całą noc na naszych drogach pracowało dziesięć pługopiaskarek. Sprawdź, które drogi odśnieżono w pierwszej kolejności.

Drogowcy z Raciborza: Sytuacja jest już opanowana
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Wieczorem 4 stycznia zaczął prószyć śnieg, pogarszając sytuację na naszych drogach. Jak poinformował nas Bogusław Tkocz, kierownik akcji zima w powiecie raciborskim, już o godz. 19:00 na drogi w naszym powiecie wyruszył cały dostępny sprzęt, tj. dziesięć pługopiaskarek. - Miasto mamy w tej chwili praktycznie "czarne", "mokre", gdzieniegdzie na drogach zalega maź - powiedział nam dziś rano (5.01) B. Tkocz.

Drogowcy w pierwszej kolejności odśnieżyli i posypali drogi o drugim standardzie, tj. Racibórz - Rzuchów, Racibórz - Rudy, Racibórz - Pietrowice Wielkie oraz Racibórz - Pietraszyn (do granicy państwa). Pozostałe drogi, tj. 3 lub 4 standard (powiatowe lub wojewódzkie), posypywane są jedynie w miejscach niebezpiecznych lub decydujących o możliwości ruchu. - Na prostych odcinkach może być ślisko, trzeba uważać - przestrzega B. Tkocz.

Cześć naszych Czytelników ma na ten temat inne zdanie. "Mariańska i Odrostrada w ogóle nie były odśnieżane", "Między Kuźnią a Nędzą jak zawsze śnieg na drodze", "Na Mickiewicza pełno zwałów śniegu, omało nie zderzyłam się dzisiaj z innym samochodem" - informowali nas rano Czytelnicy.