Wtorek, 26 stycznia 2021

imieniny: Pauli, Polikarpa, Pauliny

RSS

Marek Krząkała zaprosił Grzegorza Schetynę do Rybnika. O czym rozmawiali?

04.01.2016 11:47 | 7 komentarzy | ż

Na spotkaniu Schetyna zapowiedział odbudowę Platformy w oparciu o dwa skrzydła konserwatywne i liberalne oraz szeroko rozumiane centrum.

Marek Krząkała zaprosił Grzegorza Schetynę do Rybnika. O czym rozmawiali?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W poniedziałek 28 grudnia struktury PO naszego okręgu spotkały się w Rybniku z Grzegorzem Schetyną. Wcześniej z rywalizacji o fotel przewodniczącego największej partii opozycyjnej wycofał się poseł ze Śląska, były minister sprawiedliwości Borys Budka, a w ostatnim dniu starego roku także Tomasz Siemoniak. Na zorganizowanej w Warszawie konferencji prasowej Siemoniak i Schetyna deklarując współpracę podkreślali, że w obecnej sytuacji politycznej w kraju potrzebna jest mobilizacja Platformy i jej jedność.

Na spotkaniu Schetyna zapowiedział odbudowę Platformy w oparciu o dwa skrzydła konserwatywne i liberalne oraz szeroko rozumiane centrum. Zapowiedział walkę o utracony elektorat, który z powodu popełnionych przez PO błędów uciekł do Kukiza i Nowoczesnej. Chce także przeprowadzić audyt wewnętrzny, położyć nacisk na współpracę ze strukturami na szczeblu lokalnym oraz licznymi środowiskami eksperckimi i organizacjami pozarządowymi. Pierwszym sprawdzianem czy PO uda się odzyskać zaufanie wyborców będą wybory samorządowe, które zaplanowane są na 2018 rok.

-  Zorganizowałem to spotkanie ponieważ zawsze uważałem, że dyskusja i wymiana poglądów służy dobremu. Grzegorz Schetyna ma szansę zmodernizować Platformę w oparciu o nasze korzenie i dzisiejsze realia polityczne. Rozmawialiśmy nie tylko o sprawach wewnętrznych, ale przede wszystkim o działaniach podejmowanych przez obecny rząd na początku obecnej kadencji. Przedsmak tego widzieliśmy wokół sporu o Trybunał Konstytucyjny. Według zapowiedzi wiele zmian czeka samorząd. Dla przykładu proponowane zwiększenie kwoty wolnej od podatku to znaczące uszczuplenie dochodów gmin. Tylko sam Rybnik na tym straci ok. 37 mln złotych – mówi poseł Marek Krząkała.

W spotkaniu uczestniczyli członkowie, parlamentarzyści oraz samorządowcy wywodzący się z PO.

źródło: BP Marka Krząkały

Ludzie:

Marek Krząkała

Marek Krząkała

Poseł na Sejm