Niedziela, 28 lutego 2021

imieniny: Romana, Makarego, Lutomira

RSS

Konkurs EkoKarlik rozstrzygnięty

11.12.2015 00:00 | 0 komentarzy | eco

Nowy konkursu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach pod nazwą „EkoKarlik” dla przedsiębiorców oraz jednostek samorządu terytorialnego z terenu województwa śląskiego został rozstrzygnięty.

Konkurs EkoKarlik rozstrzygnięty
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Laureatami pierwszej edycji konkursu są:

  • Regionalne Centrum Gospodarki Wodno-Ściekowej S.A. z siedzibą w Tychach,
  • Jastrzębski Zakład Wodociągów i Kanalizacji S.A. z siedzibą w Jastrzębiu – Zdroju,
  • Katowicki Holding Węglowy z siedzibą w Katowicach,
  • Miasto Kalety,
  • Miasto Rydułtowy,
  • Gmina Krupski Młyn.

Statuetki EkoKarlika wręczone zostały w poniedziałek (7 grudnia) podczas uroczystego spotkania w restauracji „Marysin Dwór” w Katowicach. Witając gości Andrzej Pilot – prezes WFOŚiGW w Katowicach przypomniał, że w stały kalendarz przyznawania nagród w Funduszu wpisały się „Zielone czeki” – przyznawane z okazji Dnia Ziemi osobom fizycznym oraz konkurs „EkoAktywni” – dla pozarządowych organizacji ekologicznych. „W obu tych konkursach nagrody mają wymiar finansowy. Do wyróżnienia przez Fundusz zostali: przedsiębiorcy oraz jednostki samorządu terytorialnego z terenu województwa śląskiego realizujące szeroko pojęte przedsięwzięcia z zakresu ochrony środowiska” – stwierdził prezes Pilot.

Celem konkursu EkoKarlik jest promowanie etyki ekologicznej w działaniach na rzecz środowiska, ukazywanie różnorodności rozwiązań w ochronie środowiska, zachęcenie do podejmowania działań na rzecz ochrony środowiska. Konkurs nie zakłada nagród finansowych – nagrodami są: statuetka i tytuł „EKOKARLIK” oraz możliwość posługiwania się logo konkursu i zdobytym tytułem.

W uroczystości wręczenia nagród w konkursie "EkoKarlik" wzięli udział przedstawiciele nagrodzonych firm i samorządów, beneficjenci Funduszu, przedstawiciele środowisk gospodarczych, władz samorządowch, służb mundurowych i ZHP. Spotkanie uświetnił występ Sekstetu Orkiestry Salonowej KWK "Staszic".