Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Konkurs EkoKarlik rozstrzygnięty

Nowy konkursu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach pod nazwą „EkoKarlik” dla przedsiębiorców oraz jednostek samorządu terytorialnego z terenu województwa śląskiego został rozstrzygnięty.

Konkurs EkoKarlik rozstrzygnięty

Laureatami pierwszej edycji konkursu są:

  • Regionalne Centrum Gospodarki Wodno-Ściekowej S.A. z siedzibą w Tychach,
  • Jastrzębski Zakład Wodociągów i Kanalizacji S.A. z siedzibą w Jastrzębiu – Zdroju,
  • Katowicki Holding Węglowy z siedzibą w Katowicach,
  • Miasto Kalety,
  • Miasto Rydułtowy,
  • Gmina Krupski Młyn.

Statuetki EkoKarlika wręczone zostały w poniedziałek (7 grudnia) podczas uroczystego spotkania w restauracji „Marysin Dwór” w Katowicach. Witając gości Andrzej Pilot – prezes WFOŚiGW w Katowicach przypomniał, że w stały kalendarz przyznawania nagród w Funduszu wpisały się „Zielone czeki” – przyznawane z okazji Dnia Ziemi osobom fizycznym oraz konkurs „EkoAktywni” – dla pozarządowych organizacji ekologicznych. „W obu tych konkursach nagrody mają wymiar finansowy. Do wyróżnienia przez Fundusz zostali: przedsiębiorcy oraz jednostki samorządu terytorialnego z terenu województwa śląskiego realizujące szeroko pojęte przedsięwzięcia z zakresu ochrony środowiska” – stwierdził prezes Pilot.

Celem konkursu EkoKarlik jest promowanie etyki ekologicznej w działaniach na rzecz środowiska, ukazywanie różnorodności rozwiązań w ochronie środowiska, zachęcenie do podejmowania działań na rzecz ochrony środowiska. Konkurs nie zakłada nagród finansowych – nagrodami są: statuetka i tytuł „EKOKARLIK” oraz możliwość posługiwania się logo konkursu i zdobytym tytułem.

W uroczystości wręczenia nagród w konkursie "EkoKarlik" wzięli udział przedstawiciele nagrodzonych firm i samorządów, beneficjenci Funduszu, przedstawiciele środowisk gospodarczych, władz samorządowch, służb mundurowych i ZHP. Spotkanie uświetnił występ Sekstetu Orkiestry Salonowej KWK "Staszic".

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].