Poniedziałek, 27 września 2021

imieniny: Damiana, Amadeusza, Mirabelli

RSS

Kultura

Akcja „Zaczytani” w Bibliotece PWSZ

24.12.2015 09:43 | 0 komentarzy | (q)

Przedszkolaki z Przedszkola nr 26 w Raciborzu gościły niecodziennego gościa. Ze specjalną wizytą przybył do nich Pan Sowa.

Akcja „Zaczytani” w Bibliotece PWSZ
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Wybór postaci nie był przypadkowy gdyż to właśnie sowa jest symbolem akcji przygotowanej przez Bibliotekę Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Raciborzu. Ogólnopolska akcja „Zaczytani” to projekt, którego celem jest wspieranie czytelnictwa wśród najmłodszych i obdarowywanie ich książkami. Dzięki zainicjowanej w poprzednim roku akcji Biblioteka PWSZ przekazała książki dla Oddziału Pediatrycznego Szpitala w Raciborzu. Inicjatywa ta spotkała się z bardzo przychylnym przyjęciem i doczekała się kontynuacji. Postanowiono, że w tym roku książeczkami zostaną obdarowane przedszkolaki. Książki zbierano wśród studentów PWSZ, cześć księgozbioru przekazał w darze Dariusz Biel - właściciel Księgarni „Sowa”, do akcji przyłączyli się również uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Raciborzu.

Biblioteka PWSZ przygotowała dla dzieci ciekawe atrakcje. Przedszkolaki wysłuchały opowieści Pana Sowy o pewnym przyjęciu urodzinowym, które miało miejsce w Stumilowym Lesie. Następnie miały możliwość wzięcia udziału w turnieju zagadek. Wspólnie próbowały odpowiedzieć na tak trudne pytania jak – jaki jest najbardziej wystrzałowy kolor lub co stanie się z niebieskimi spodniami wrzuconymi do Morza Czerwonego. Dzięki tej zabawie przekonały się jak mądre są sowy.

Na zakończenie Biblioteka PWSZ uroczyście przekazała książki i dzieci miały możliwość pozowania do wspólnego, pamiątkowego zdjęcia. Uradowane przedszkolaki ochoczo występowały przed kamerą opowiadając o swoich dziecięcych lekturach i bajeczkach, a następnie zajęły się przeglądaniem otrzymanych darów książkowych.

/Dorota Mucha/