Piątek, 30 października 2020

imieniny: Zenobii, Przemysława, Edmunda

RSS

Kultura

Głośne czytanie bajek po niemiecku i angielsku w naszych bibliotekach

21.12.2015 13:49 | 1 komentarz | ż

Raciborska biblioteka zaprosiła w grudniu małych i trochę starszych czytelników na cykl spotkań Cała Polska Czyta Dzieciom.

Głośne czytanie bajek po niemiecku i angielsku w naszych bibliotekach
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W Bibliotece w Markowicach, dzięki nawiązanej współpracy z panią Agnieszką Kotulą, czytano po niemiecku. Uczniowie klasy II ZSP nr 1 wysłuchali baśni „Dziewczynka z zapałkami” H.C. Andersena, poznając przy okazji słówka związane ze świętami i strojeniem choinki. Pomocne w nauce okazały się umieszczone w różnych miejscach biblioteki ilustracje z podpisami.

- Ideą lekcji organizowanych w bibliotece jest przede wszystkim połączenie nauki z zabawą, dlatego dzieci ozdabiały także papierowe drzewka choinkowe i wzięły udział w łamigłówce wyrazowej – komentuje Ewa Bedrunka, kierownik biblioteki w Markowicach.

Z kolei w EURECE przy Kasprowicza 12, fani języka angielskiego spotkali się na ostatnich w tym roku zajęciach Cała Polska Czyta Dzieciom po angielsku organizowanych wspólnie z Centrum Helen Doron. Znajomość angielskiego nie była jednak konieczna, by zrozumieć bajkę „Snowman”, gdyż lektorka Helen Doron przed czytaniem wprowadziła słuchaczy w świat języka angielskiego i przedstawiła słówka, które były potrzebne do zrozumienia historii.

- Kolejne spotkanie z bajką w języku angielskim odbędzie się 21 stycznia o godz. 16. Przypominamy, że udział w zajęciach jest bezpłatny i może w nich wziąć udział każdy. Serdecznie zapraszamy! – mówi Marzena Mróz, kierownik EUREKI.

źródło: MiPBP w Raciborzu