Piątek, 28 lutego 2020

imieniny: Romana, Makarego, Lutomira

RSS

Tajemniczy kalendarz - czyli dalszy ciąg Złośliwego Przeglądu Miesiąca

14.12.2015 10:42 | 1 komentarz | web

Właśnie ukazał się kalendarz ścienny zatytułowany „Powiat raciborski”. Radzę by wieszali go na ścianach tylko ludzie o ugruntowanej wiedzy geograficznej, tudzież niezłomnej miłości do ziemi raciborskiej.

Tajemniczy kalendarz - czyli dalszy ciąg Złośliwego Przeglądu Miesiąca
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Jeśli bowiem oceniać powiat raciborski na podstawie zaprezentowanych zdjęć to ma on powierzchnię kilku hektarów w trójkącie Sąd – Rynek – Długa (wszystko oczywiście w mieście Racibórz). No, powiat rzeczywiście po zbóju… Termin „powiat raciborski” oznacza oczywiście nie tylko obszar położony w dorzeczu Odry, ale też jednostkę samorządu o tej samej nazwie. Ale i ten trop nic nie rozjaśnia, bo dlaczego niby samorząd powiatowy miałby kojarzyć się z sądem albo z kościołami? Chyba, że umieszczenie na kalendarzu aż dwóch zdjęć świątyń jest wskazówką, że w przyszłym roku „powiatowi raciborskiemu” przede wszystkim potrzebna będzie modlitwa?

Bożydar Nosacz

Zobacz pozostałe teksty Bożydara


Masz informację, która nadawałaby się do tej rubryki i chcesz się nią podzielić? Napisz: bozydar.nosacz@outlook.com


Opinie oraz treści zawarte w rubryce WebKrytyka przedstawiają wyłącznie własne zdanie autorów i mogą ale nie muszą odzwierciedlać poglądów redakcji. Masz coś ciekawego do przekazania szerszemu gronu - zapraszamy na łamy portalu nowiny.pl - opublikujemy Twój felieton bezpłatnie. Wyślij swoje przemyślenia na adres webkrytyka@nowiny.pl. Redakcja zastrzega sobie prawo odmowy publikacji materiału.