Piątek, 22 lutego 2019

imieniny: Małgorzaty, Marty, Piotra

RSS

Sukcesy zespołu Miraż na mistrzostwach świata

14.12.2015 08:09 | 0 komentarzy | ż

Sezon taneczny anno domini 2015 można uznać za zamknięty – w sobotę zakończyły się Mistrzostwa Świata Jazz Dance i Modern Dance w Mikołajkach, w których wzięło udział około 3,5 tys. zawodników z 29 państw. Wodzisławska grupa taneczna Miraż po raz kolejny udowodniła przynależność do ścisłej światowej czołówki.

Sukcesy zespołu Miraż na mistrzostwach świata
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Dziewczyny wróciły z World Dance Week z dwoma brązowymi medalami wywalczonymi przez mini formację modern dance oraz formację jazz dance. Do tego należy jeszcze dodać czwarte miejsce formacji modern dance oraz miejsca w pierwszej dziesiątce mistrzostw osiągnięte przez mini formację jazz dance, solistkę Izę Rosmus oraz duet Iza Rosmus, Anna Szebesta. Trzeba podkreślić, iż medale Mistrzostw Świata w Mikołajkach to kolejne spektakularne wyniki Mirażówek, osiągnięte w dwa tygodnie po największym sukcesie zespołu, jakim było wicemistrzostwo świata show dance wywalczone w Riesie.

Koniec roku sprzyja podsumowaniom, a tegoroczne wyniki zespołu dają konkluzję niezwykle optymistyczną: Miraż Wodzisław Śląski to w tym roku najbardziej utytułowana dziecięca formacja taneczna na świecie. Mirażówki, jako jedyna grupa taneczna stawały na podium Mistrzostw Świata w stylach show (2 miejsce) i jazz (3 miejsce), zaś w stylu modern uplasowały się na 4 miejscu, co potwierdza nie tylko wysoki poziom ale i wszechstronność tancerek z Wodzisławia Śląskiego. Dorzucając do tego 9 medali Mistrzostw Polski, w tym dwa złote, wywalczone przez dzieci i juniorów z Mirażu, można stwierdzić iż rok 2015 był zdecydowanie najlepszy w dotychczasowej historii zespołu.

Sukcesy zespołu to przede wszystkim zasługa kadry trenerskiej – zespół od lat prowadzony jest przez doświadczony duet trenerski Ryszard Kozłowski, Lenka Krcowa, który wspomagany jest przez Evgeniyę Makeevą, Aleksandrę Sosnę, Klaudię Czapkę, Dominikę Pławną, Martynę Musiolik oraz Marcina Kosta.

Miraż Wodzisław Śląski na Mistrzostwach Świata w Mikołajkach wystąpił w składzie:

  • grupa dzieci: Martyna Brzoza, Wiktoria Erban, Zuzanna Halfar, Emilia Krzyształa, Żaneta Matera, Julia Michalska, Marta Mołdrzyk, Antonina Nowak, Julia Rak, Julia Skrodzka, Emilia Sopyła, Antonina Swoboda, Nina Stec, Marta Witebska, Julia Wolny, Wiktoria Zalewska.
  • juniorzy: Izabela Rosmus, Anna Szebesta
źródło: Miraż