Wtorek, 25 lutego 2020

imieniny: Cezarego, Wiktora, Konstancjusza

RSS

Rydułtowy stały się właścicielem terenów KS "Naprzód"

10.12.2015 18:20 | 4 komentarze | mak

Rydułtowy wreszcie są właścicielem terenów KS "Naprzód". Dzięki temu możliwe będzie finansowanie przez miasto prac związanych z tym obiektem.

Rydułtowy stały się właścicielem terenów KS "Naprzód"
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Proces przejęcia terenów przy ul. Bema, na których znajdują się obiekty KS „Naprzód”, był długi i skomplikowany, ale zakończył się sukcesem. Od 7 grudnia nowym właścicielem terenu jest miasto Rydułtowy.

Podpisanie aktu notarialnego, zgodnie z którym tereny KS „Naprzód” Rydułtowy w formie darowizny przeszły na własność Rydułtów, wieńczy kilkuletni okres starań i negocjacji. 7 grudnia swój podpis pod aktem notarialnym złożyli burmistrz Kornelia Newy oraz starosta Tadeusz Skatuła.

Od tej chwili cała działka o powierzchni blisko 7,3 ha oraz wszystkie znajdujące się na niej zabudowania stały się własnością Rydułtów. Szacunkowa wartość przejętych obiektów wynosi ok. 1,54 mln zł.

Do niedawna tereny rekreacyjne KS „Naprzód” Rydułtowy znajdujące się przy ul. Bema były własnością Skarbu Państwa, a organem, który w imieniu Skarbu Państwa gospodarował tym terenem, było wodzisławskie starostwo.

Urząd Miasta w Rydułtowach przygotował się już do przeprowadzenia rewitalizacji budynku KS „Naprzód”, która zgodnie z harmonogramem powinna rozpocząć się w 2016 r. Plan zakłada, że wszystkie prace techniczne zakończą się w 2017 r. Zakres przewidzianych prac budowlanych jest spory i obejmuje między innymi: docieplenie budynku wraz z wymianą konstrukcji dachu, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, modernizację kotłowni oraz instalacji CO i ciepłej wody, przebudowę wnętrza budynku.

Dodatkowo planuje się wykonanie wszelkich innych prac budowlanych mających na celu poprawę warunków funkcjonowania obiektu. Wstępny kosztorys planowanych prac budowlanych opiewa na kwotę ok. 2,5 mln zł. Pieniądze Rydułtowy chcą pozyskać z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Ślaskiego.

Dziś KS „Naprzód” zajmuje się głównie trenowaniem młodych piłkarzy. Zarejestrowanych jest 7 grup, w których kształcą się przyszli piłkarze.