Wtorek, 25 lutego 2020

imieniny: Cezarego, Wiktora, Konstancjusza

RSS

Hałas nie do zniesienia. Mieszkańcy Rud wynajęli prawnika

06.12.2015 09:54 | 0 komentarzy | woj

Grupa mieszkańców Rud wynajęła radcę prawnego, który w ich imieniu wystąpił do burmistrza Kuźni Raciborskiej Pawła Machy.

Hałas nie do zniesienia. Mieszkańcy Rud wynajęli prawnika
Burmistrz gminy Kuźnia Raciborska Paweł Macha
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Radca Dominik Hlubek w krótkim piśmie twierdzi, że zgodnie z badaniami sprzed dwóch lat, przy drogach wojewódzkich nr 919 i 920, biegnących przez Rudy, stwierdzono przekroczenie dopuszczalnych norm hałasu. – W ocenie moich mocodawców, wobec stwierdzenia oczywistego naruszenia prawa ochrony środowiska, doszło w sprawie do zaniechania ze strony odpowiedzialnych za ten stan jednostek. Istnieje zatem podstawa do podjęcia adekwatnych działań przed właściwymi organami – napisał. – Oczekuję zatem wsparcia w sprawie oraz podjęcia działań – dodał, kierując to oczekiwanie do burmistrza.

Sprawa nie została oficjalnie skomentowana przez władze gminy. Należy pamiętać, że ciężar utrzymania drogi i jej najbliższego otoczenia należy do jej administratora, którym w tym przypadku jest Zarząd Dróg Wojewódzkich. Burmistrz może poprosić ZDW aby zareagowały, lecz wojewódzkie służby drogowe są znane z tego, iż z braku pieniędzy zdają się nie być głuche na problemy hałasu oraz innych podobnych apeli.

(woj)

Ludzie:

Paweł Macha

Paweł Macha

Burmistrz Kuźni Raciborskiej.