Niedziela, 16 maja 2021

imieniny: Andrzeja, Jędrzeja, Adama

RSS

Uwaga! Kamery na krajówce w Gorzycach już rejestrują wykroczenia

28.11.2015 10:20 | 1 komentarz | art

Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym poinformowało, że system odcinkowego pomiaru prędkości, nadzorowany przez Główny Inspektorat Transportu Drogowego został już uruchomiony.

Uwaga! Kamery na krajówce w Gorzycach już rejestrują wykroczenia
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

– Rozpoczęliśmy właśnie wysyłanie wezwań w sprawach zarejestrowanych wykroczeń w ruchu drogowym przez  urządzenia do odcinkowego pomiaru prędkości – informuje CANARD.

Przypomnijmy, w całym kraju na drogach krajowych działa ponad 29 odcinkowych pomiarów prędkości. Dwa z nich zlokalizowane są na DK 78 w miejscowości Gorzyce. Są to krótkie odcinki o długości prawie 900 i 1000 metrów, przedzielone skrzyżowaniem ze sygnalizacją świetlną. OPP na innych drogach są znacznie dłuższe. Najdłuższy ma 6,2 km długości. Średni są to odcinki o długości 2-3 km.

Przypomnijmy, że o wjeździe na OPP informuje niebieska tablica. Na wjeździe na dany odcinek rejestrowany jest numer rejestracyjny samochodu oraz aktualna godzina. Na końcu, na podstawie czasu przejazdu, wyliczana jest średnia prędkość. Jeśli jest ona wyższa niż ograniczenie w tym miejscu, to wystawiony zostaje mandat.

(art)