Czwartek, 24 września 2020

imieniny: Gerarda, Teodora, Hermana

RSS

Ostrożnie z posłem

29.11.2015 08:00 | 0 komentarzy | ma.w

Radny Piotr Klima już na drugiej sesji pytał prezydenta czy wysłano do nowo wybranych parlamentarzystów noty gratulacyjne. Mirosław Lenk mówi, że oficjalnie gratulował ale jeszcze nie wszystkim.

Ostrożnie z posłem
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Klima sądzi, że z politykami szczebla centralnego dobrze jest utrzymywać pozytywne relacje, zwłaszcza w kontekście zmiany rządu w Polsce. O listach gratulacyjnych mówił w październiku tuż po wyborach i powtórzył swój apel na sesji listopadowej.

Mirosław Lenk wspomniał o spotkaniu z senatorem PiS Adamem Gawędą i kontakcie z Gabrielą Lenartowicz z PO. O innych politykach wybranych z okręgu obejmującego Racibórz powiedział, że złoży gratulacje gdy nadejdzie okazja osobistego spotkania.

Tymczasem w starostwie powiatowym zapraszano na listopadową sesję posła Czesława Sobierajskiego z PiS. Ten nie mógł być bo akurat obradował Sejm RP. - Otrzymałem od pana starosty krótki list gratulacyjny i zaproszenie na obrady - stwierdził polityk, który niedawno uruchomił w Raciborzu całotygodniowe biuro poselskie (wcześniej dyżurował w nim raz w tygodniu) w budynku przy hotelu Polonia. - Z urzędu miasta nie dostałem jeszcze żadnego pisma - przyznał Sobierajski.

Ludzie:

Adam Gawęda

Adam Gawęda

poseł na Sejm RP IX kadencji (PiS)

Czesław Sobierajski

Czesław Sobierajski

Były poseł na Sejm RP, polityk Prawa i Sprawiedliwości

Gabriela  Lenartowicz

Gabriela Lenartowicz

Poseł na Sejm

Mirosław Lenk

Mirosław Lenk

Radny Miasta Racibórz, były prezydent.

Piotr Klima

Piotr Klima

Radny Gminy Racibórz