środa, 24 kwietnia 2019

imieniny: Aleksandra, Horacego, Grzegorza

RSS

Posłanka Lenartowicz otworzy biuro przy Opawskiej 13 naprzeciwko Biedronki

27.11.2015 18:43 | 0 komentarzy | ma.w

Gabriela Lenartowicz po raz pierwszy od wyboru na parlamentarzystkę spotkała się z raciborskimi mediami. O początku swego posłowania opowiadała w Zajeździe Biskupim. Zdradziła plany w sprawie lokalizacji biura poselskiego, pierwszych przedsięwzięć lokalnych i prac legislacyjnych.

Posłanka Lenartowicz otworzy biuro przy Opawskiej 13 naprzeciwko Biedronki
Gabriela Lenartowicz posłanka Platformy Obywatelskiej zapowiedziała cykliczne konferencje prasowe
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Swoje biuro posłanka otworzy w Raciborzu po świętach Bożego Narodzenia. Wybrała lokal przy ul. Opawskiej 13, w obiekcie handlowym należącym do SM Nowoczesna, na piętrze. - To będzie przestronne pomieszczenie, z dyżurującą tam moją asystentką, doświadczonym dyrektorem biura byłego senatora Adama Zdziebły. Lokal posłuży do kontaktu z wyborcami, także tych o charakterze interwencyjnym - wyjaśnia G. Lenartowicz. Pomieszczenie pod biuro wymaga prac przystosowawczych, które zajmą najbliższe tygodnie. Biuro otworzy tylko w Raciborzu ale planuje regularne dyżury w wielu miejscowościach regionu od Pszowa po Mikołów.

W planach posłanka ma uruchomienie projektu z zakresu edukacji obywatelskiej. - Roboczo nazywam go Wszechnicą Obywatelską. Już rozmawiałam na ten temat z przedstawicielami m.in. TMZR, zainteresuję nim także uniwersytet trzeciego wieku i inne organizacje pozarządowe. Będę organizowała spotkania tematyczne, sprowadzała nań ekspertów - zapowiada G. Lenartowicz.

Lenartowicz będzie również autorką nowego portalu o roboczej nazwie "Co tam pani w polityce?". Będzie umożliwiał kontakt z poitykiem PO, zawierał informacje, porady i ciekawostki.

Wywodząca się z Krzanowic posłanka zasiada w dwóch komisjach sejmowych - ochrony środowiska, zasobów naturalnych i leśnictwa oraz gospodarki i rozwoju. - Obie są zgodne z moimi zainteresowaniami i kwalifikacjami - podkreśla G. Lenartowicz.

Na spotkaniu z mediami 27 listopada przedstawiła oficjalne stanowisko Klubu Parlamentarnego PO w sprawie uchwał stwierdzających, że wybór pięciu sędziów Trybunału Konstytucyjnego nie miał mocy prawnej. - PiS wprowadza putinowskie standardy do polskiego porządku prawnego. Osobiście uważam te działania za hybrydowy zamach stanu, tak jak na Ukrainie prowadzoną wojnę hybrydową. Co planuje ta partia, co nam chce zgotować jeżeli posuwa się do takich działań? - mówiła Gabriela Lenartowicz w Raciborzu.

Ludzie:

Gabriela  Lenartowicz

Gabriela Lenartowicz

Poseł na Sejm