Poniedziałek, 22 lipca 2019

imieniny: Magdaleny, Bolesławy, Marii

RSS

Krzanowice zarobią na wiatrakach 3 mln zł. O ile Racibórz się zgodzi

24.11.2015 10:22 | 2 komentarze | ma.w

Prezydent Lenk wyjawił radnym komisji budżetu, że spotykał się z burmistrzem Andrzejem Strzedullą oraz inwestorem farmy wiatrowej w gminie Krzanowice. Włodarz zwracał uwagę na uciążliwości związane z planowaną obecnością jednej z turbin wiatrowych.

Krzanowice zarobią na wiatrakach 3 mln zł. O ile Racibórz się zgodzi
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Wiatrak stanie w odległości 850 m od zabudowań na terenie Raciborza. Zdaniem samorządowców z miasta jego obecność spowoduje uciążliwości dla mieszkańców dzielnicy miasta. Negocjują z inwestorem zmianę lokalizacji. Co jeśli się nie zgodzi? - Potrafimy utrudnić realizację inwestycji. Są czynności i procedury, które w tych okolicznościach mogą zostać przez nas uruchomione - mówi tajemniczo Mirosław Lenk. Jedna z nich ma dotyczyć np. transportu elementów turbiny wiatrowej przez Racibórz.

M. Lenk niechętnie mówi o szczegółach bo uważa, że to sprawy samorządu krzanowickiego. - Rozumiem tamtejsze władze. Przy wpływach z podatku od nieruchomości rzędu 2 mln zł, mogą pozyskać z inwestycji wiatrakowych kolejne 3 mln zł - oznajmił na posiedzeniu komisji budżetu.

Piotr Klima wytknął włodarzowi, że ten nie chciał dołożyć się do sfinansowania konferencji o wiatrakach, która odbyła się na Zamku Piastowskim. - Na analizę oświatową można było 60 tys. zł wydać (Klima pomylił się wcześniej podając 600 tys. zł - red.) a tu chodziło o stówkę lub dwie dla profesorów za ich pobyt i wykłady - żalił się radny.

Klima ubolewał na słabe zainteresowanie radnych inwestycją w farmę wiatrową, a zwłaszcza rajców krzanowickich. - Na spotkaniu z inwestorem nie chcieli się nawet ujawnić, że zasiadają w samorządzie. Tacy radni partyzanci - kpił radny Klima przypominając, że bezskutecznie zabiegał o wspólne posiedzenie rad Raciborza, Krzanowic oraz rady powiatowej. - W końcu przewodniczący Henryk Mainusz mi odpisał, że dezintegrują pracę rady miasta. A przecież ja chcę pomóc. Ale jak mnie nie chcą no to mówię: cześć - podsumował Piotr Klima.

Ludzie:

Andrzej Strzedulla

Andrzej Strzedulla

Burmistrz Krzanowic.

Henryk Mainusz

Henryk Mainusz

Radny Miasta Racibórz, były przewodniczący rady.

Mirosław Lenk

Mirosław Lenk

Radny Miasta Racibórz, były prezydent.

Piotr Klima

Piotr Klima

Radny Gminy Racibórz