Czwartek, 4 czerwca 2020

imieniny: Franciszka, Karola, Gościmiła

RSS

Skrzydlaty Racibórz apeluje o głosowanie na lotnisko [WIDEO]

23.11.2015 13:30 | 0 komentarzy | żet

- Od wielu lat błąkamy się po okolicy szukając miejsca do uprawiania swojej pasji. Często ukradkiem, bez zgody właścicieli, innym razem warunkowo - i tak z miejsca na miejsce przez wiele lat - pisze Marek Łysakowski, prezes Stowarzyszenia Skrzydlaty Racibórz.

Skrzydlaty Racibórz apeluje o głosowanie na lotnisko [WIDEO]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W imieniu całej społeczności lotniczej Raciborza apelujemy o udział w głosowaniu, które daje szansę wszystkim miłośnikom sportów lotniczych, a w szczególności modelarzy lotniczych, na posiadanie własnego miejsca do realizacji swoich pasji i marzeń o lataniu. Od wielu lat błąkamy się po okolicy szukając miejsca do uprawiania swojej pasji. Często ukradkiem, bez zgody właścicieli, innym razem warunkowo - i tak z miejsca na miejsce przez wiele lat.

Do końca bieżącego roku planujemy zakończyć wieloletnie starania o pracownię modelarską. Nasza wieloletnia działalność została doceniona przez firmę z terenu Raciborza, która przekazuje nam pomieszczenie. W pierwszym kwartale roku 2016 pracownia modelarska planuje przeprowadzić rekrutację i rozpocząć  zajęcia politechniczne z dziećmi i młodzieżą pragnącą budować modele latające. Budowa modeli latających to żmudna praca ale także wartościowa rozrywka, rekreacja i sport, który wymusza pobyt w ruchu na świeżym powietrzu podczas treningów i imprez sportowych. Godziny spędzone w modelarni znajduje ukoronowanie i satysfakcje na lotnisku wtedy kiedy model wykonuje swój pierwszy poprawny lot. Dlatego jest nam bardzo potrzebne lotnisko modelarskie.

Posiadanie pracowni i lotniska modelarskiego podniesie rangę naszego stowarzyszenia i bardziej zaktywizuje środowisko lotnicze by poprzez swą działalności stał się prężnym ośrodkiem upowszechniającym sporty modelarskie i lotnicze w regionie i Polsce.

By osiągnąć ten cel potrzebne są Wasze kliknięcia.

W imieniu społeczności lotniczej Raciborza
Prezes Stowarzyszenia Skrzydlaty Racibórz
Marek Łysakowsk


W głosowaniu mogą uczestniczyć zameldowani na okres stały lub czasowy mieszkańcy Raciborza, którzy ukończyli 16 lat. Głosowanie rozpoczęło się 16 listopada i potrwa do 29 listopada. Aby zagłosować należy podać numer PESEL oraz ulicę, przy której mieszkamy.

KLIKNIJ TUTAJ ABY ZAGŁOSOWAĆ


We wtorkowym wydaniu "Nowin Raciborskich" (24.11.2015) znajdziecie Państwo szczegółowy materiał nt. budżetu obywatelskiego w Raciborzu (poradnik głosowania, mapka Raciborza ze strefami głowania i zgłoszonymi w nich projektami lokalnymi, lista projektów ogólnomiejskich, informacje dodatkowe).