Czwartek, 27 czerwca 2019

imieniny: Władysława, Maryli, Władysławy

RSS

23.11.2015 10:34 | 11 komentarzy | acz

Jeszcze we wrześniu informowaliśmy o pismach od wojewody, które trafiły do śląskich gmin. Chodziło o wnikliwe przeanalizowanie możliwości przyjęcia uchodźców. Dziś wiadomo, ile jest dla nich miejsc.

Śląsk gotowy na trzydziestu uchodźców
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Wojewoda dał czas gminom na odpowiedź do końca października. Samo pytanie było bardzo ogólne: „Zwracam się z uprzejmą prośbą o udzielenie informacji o potencjalnej liczbie uchodźców, którzy mogliby zostać przyjęci przez państwa gminę. Mając powyższe na uwadze, proszę o dokonanie wnikliwej analizy niniejszego zagadnienia z uwzględnieniem wszelkich możliwości ewentualnego przyjęcia uchodźców, z wykorzystaniem dostępnego publicznego i niepublicznego potencjału” – czytamy w piśmie rozsyłanym przez Śląski Urząd Wojewódzki.

Wojewodzie odpowiedziały 164 gminy na 167 gmin naszego województwa. – Jednostki samorządu terytorialnego województwa śląskiego zadeklarowały możliwość przyjęcia 32 uchodźców, tj. 9 rodzin, w tym 11 dzieci oraz 1 osobę samotną – wyjaśnia naszemu tygodnikowi Ksymena Szymczuk-Zawada z biura prasowego wojewody. – Dane te mają charakter wyłącznie orientacyjny i nie są żadną deklaracją wiążącą jednostki samorządu terytorialnego – dodaje urzędniczka.

(acz)

fot. Mark Karstad/sxc.hu


Te gminy czekają na uchodźców

1. Chorzów – 1 rodzina (5 osób)
2. Czerwionka-Leszczyny – 2 rodziny (6 osób w tym 2 dzieci)
3. Dąbrowa Górnicza – 1 rodzina (4 osoby w tym 2 dzieci)
4. Gierałtowice – 1 rodzina (3 osoby w tym 1 dziecko)
5. Jastrzębie Zdrój – 1 rodzina (5 osób w tym 3 dzieci)
6. Lyski – 1 rodzina (4 osoby)
7. Mikołów – 1 rodzina (5 osób w tym 3 dzieci)
8. Racibórz – 1 rodzina (brak danych na temat liczby jej członków)