środa, 25 listopada 2020

imieniny: Erazma, Katarzyny, Beaty

RSS

Epidemia na Śląsku:

Zastępca burmistrza Kuźni Gabriela Tomik nie odebrała powołania na wiceministra [AKTUALIZACJA]

19.11.2015 14:51 | 1 komentarz | żet

Gabriela Tomik od lat aktywnie zabiega o zwiększenie żeglowności Odry oraz podjęcie działań zmierzających do budowy kanłu Odra-Dunaj. 18 listopada otrzymała nominację na Wiceministra Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej. Jednak nie odebrała powołania i nie jest wiceministrem Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej - poinformowała rzeczniczka rządu Elżbieta Witek. Do czasu wyjaśnienia sprawy dot. prokuratorskich zarzutów wobec niej Tomik nie będzie wiceszefem tego resortu - dodała Witek.

Zastępca burmistrza Kuźni Gabriela Tomik nie odebrała powołania na wiceministra [AKTUALIZACJA]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Gabriela Tomik - Zastępca Burmistrza Miasta Kuźnia Raciborska - otrzymała wczoraj (18.11.2015 r.) nominację na Wiceministra Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej. Jest to nowo powołany resort, który wdroży politykę transportu wodnego w Polsce.

- Pani Gabriela Tomik była rekomendowana przez Stowarzyszenie Kapitanów Żeglugi Śródlądowej jako świetny fachowiec w tej dziedzinie, znany samorządowiec z dużymi osiągnięciami. Rzeczywiście miała być powołana na wiceministra, ale dzisiaj, dosłownie godzinę temu, otrzymaliśmy do Kancelarii informację z prokuratury, że postawiono jej zarzuty - powiedziała rzeczniczka rządu Elżbieta Witek. - W związku z tym Gabriela Tomik nie odebrała powołania i nie jest wiceministrem, nie będzie miała powołania do czasu rozstrzygnięcia tej sprawy. Sprawa dotyczy jej działalności w samorządzie. Nie będzie wiceministrem do czasu rozstrzygnięcia

Zastępca burmistrza Kuźni od wielu lat aktywnie zabiega o zwiększenie żeglowności Odry oraz podjęcie działań zmierzających do budowy kanłu Odra-Dunaj. Korytarz multimodalny (droga, kolej, droga wodna), którego częścią będą drogi wodne pozwoli na innowacyjne zmiany w gospodarce Polski.

- Polskiej gospodarce potrzebny jest program, który w sposób kompleksowy powiąże różne dziedziny wykorzystania i gospodarowania wodami i przyczyni się do europejskiej tożsamości nas – obywateli - twierdzi G. Tomik.

źródło: kuzniaraciborska.pl, oprac. żet, fot. Maciej Kozina