Wtorek, 23 kwietnia 2019

imieniny: Jerzego, Wojciecha, Adalberta

RSS

Siła Bożego Miłosierdzia, czyli św. Marcin w Samborowicach [ZDJĘCIA]

15.11.2015 16:55 | 0 komentarzy | żet

Pogoda nie dopisała organizatorom tegorocznego widowiska ulicznego "Marcin z Tours - Święty z Wyobraźnią Miłosierdzia", nie zawiedli jednak aktorzy, mieszkańcy wsi i goście, którzy w deszczu i zimnie przeszli całą drogę żywota św. Marcina.

Siła Bożego Miłosierdzia, czyli św. Marcin w Samborowicach [ZDJĘCIA]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Spektakl był piękny - głęboki, wzruszający, dotykających istoty człowieczeństwa. Odpowiedzialny za reżyserię i scenariusz spektaklu Marcin Jędorowicz dołożył wszelkich starań, aby widzowie nie tylko poznali najważniejsze wydarzenia z życia św. Marcina, ale też zajrzeli do swoich serc i odpowiedzieli sobie na pytanie: Czy podążam drogą Bożego Miłosierdzia?

W rolę świętego wcielił się sołtys Samborowic Adrian Niewiera, wtórowali mu aktorzy z samborowickiego "Teatru Młodych". - Jak na te czternaście lat, w czasie których organizowaliśmy to przedstawienie, to i tak bardzo dobrze, że dopiero w tym roku jest tak brzydka pogoda. Z drugiej strony deszcz i wiatr pozwolą nam aktorm, ale i widzom bardziej wczuć się w położenie spotkanego przez świętego Marcina żebraka - komentował jeszcze przed rozpoczęciem spektaklu sołtys A. Niewiera.

Przedstawienie udało się świetnie. Na zakończenie młodym mieszkańcom wsi rozdano zwyczajowe rogale św. Marcina. Następnie wszyscy chętni udali się na biesiadę. W dołączonej do artykułu galerii obszerna fotorelacja z tegorocznych obchodów dnia św. Marcina w Samborowicach.

Wojtek Żołneczko