Sobota, 20 kwietnia 2019

imieniny: Agnieszki, Czesława, Amalii

RSS

Zbudują Wodzisław, a potem spalą - potrzeba ochotników

13.11.2015 13:25 | 17 komentarzy | tora

Na 19 grudnia szykowana jest efektowna inscenizacja pożaru, który spustoszył Wodzisław w 1822 r. Wpierw jednak trzeba zbudować domy, które mają posłużyć za dekorację. Właśnie poznaliśmy więcej szczegółów.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Wstępnie wiadomo, że prace przy budowie scenografii potrwają od 5 do 13 grudnia. Prowadzone będą zawsze po godz. 15.00 do zmierzchu. Przydadzą się każde chętne ręce do pracy. Inscenizację w głównej mierze szykuje GRH Piechota Herr. Z jej szefem Mariuszem Chłapkiem należy się kontaktować w sprawie budowy scenografii, najlepiej telefonicznie pod nr 889 307 839.

- Głównym budulcem użytym do rekonstrukcji będą podkłady kolej oraz różnego rodzaju materiały takie jak: deski, łaty, słoma, siano, sznurki wiązałkowe, gwoździe, wkręty itp. Zabudowania powstaną odwzorowane na owe czasy czyli drewno i słomiane dachy - mówi Krzysztof Dybiec, prezes Izby Gospodarczej w Wodzisławiu, która jest współorganizatorem przedsięwzięcia.

Chęć włączenia się w inscenizację zadeklarowały już straże pożarne z Wodzisławia i Rogowa, która wzbogaci widowisko historyczne sikawką konną z zamierzchłych czasów, MOSiR, ZGMiR, PWiK, MAR-Auto ze Szczytnej, PKP Sekcja Eksploracji Rybnik oraz wiele, wiele innych podmiotów i lokalnych przedsiębiorców. Szykowana jest również wystawa fotografii Dawida Lacha.