Wtorek, 26 marca 2019

imieniny: Emanuela, Larysy, Teodora

RSS

Sołtys Szymocic zaprasza na Gwarki

10.11.2015 11:19 | 0 komentarzy | (q)

To świetne połączenie dobrej zabawy z tradycją. - Zapraszamy całą brać górniczą gminy Nędza - zaprasza jeden z organizatorów Karol Kalemba, sołtys Szymocic. Tradycyjne Gwarki odbędą się 27 listopada od godz. 17.00 w gościnnych murach OSP Szymocice.

Sołtys Szymocic zaprasza na Gwarki
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Gwarki górnicze w gminie Nędza organizowane są od kilku lat, choć z przerwami. - Ten, kto lubi miło spędzić czas w męskim towarzystwie, a do tego jest albo był górnikiem, to ta uroczystość jest dla niego. Można zjeść dobre golonko i skosztować żółtego napoju z pianką - dodaje Andrzej Chroboczek, współorganizator.

Dokładnego programu imprezy organizatorzy nie chcą zdradzać, bo to raz, że niespodzianka, dwa - mała tajemnica. - Gwarki rządzą się starym górniczym obyczajem. Staramy się tę tradycję pielęgnować - dopowiada Andrzej Chroboczek.

Organizatorzy pytani o przebieg uroczystości, odpowiadają nieco wymijająco. - Tego nie da się opowiedzieć w dwóch zdaniach, to trzeba przeżyć. Gwarki rządzą się własnymi prawami, jest regulamin, są przyrzeczenia - opowiada Karol Kalemba. Wiadomo jedynie, że na niegrzecznych uczestników będą czekać dyby!

- Tych, którzy na naszych Gwarkach byli choć raz, chyba specjalnie przekonywać nie trzeba, a tych, którzy nie byli, a może słyszeli, serdecznie zapraszamy - zachęcają organizatorzy.

Gwarki gminy Nędza odbędą się 27 listopada od godz. 17.00 w sali OSP Szymocice. Przy dużej liczbie uczestników, impreza może zostać przeniesiona na większy obiekt, o czym goście zostaną wcześniej powiadomieni.

O szczegóły można pytać u organizatorów: Karol Kalemba - nr tel. 606 216 882 i Andrzej Chroboczek - 664 479 818.