Niedziela, 28 lutego 2021

imieniny: Romana, Makarego, Lutomira

RSS

TVP nie mogła nadać transmisji na żywo z Wojnowic

10.11.2015 10:23 | 0 komentarzy | ma.w

W miejscowości gdzie staną turbiny wiatrowe TVP zrealizowała program "To jest temat". Zwykle jest nadawany na żywo ale w poniedziałek telewizje informowały o powołaniu nowego rządu. Kiedy wojnowiczanie obejrzą się w TVP?

TVP nie mogła nadać transmisji na żywo z Wojnowic
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W poniedziałek 9 listopada o godz. 17.30 przed zwałami ziemi wykopanej pod wielki wiatrak ekipa TVP realizowała program "To jest temat". W sprawie budowy turbin wiatrowych w odległości pół kilometra od zabudowań wypowiedziało się 10 osób. Głos zabierali: członkowie Komitetu Ochrony Ziemi Raciborskiej przed zagrożeniami dla ludzi i zdrowia ze strony farm wiatrowych - Katarzyna Dutkiewicz, Jolanta Otlik i Piotr Klima oraz mieszkańcy Wojnowic i Bojanowa. Wypowiedzieli się również burmistrz Krzanowic, były zastępca burmistrza i sołtys Wojnowic. - TVP usiłowała zaprosić do programu inwestora, jednak jego telefon okazał się głuchy - relacjonuje Piotr Klima.

W spotkaniu wzięło udział ok. 70 osób. Pomimo planów nie było transmisji bezpośredniej na antenie telewizji publicznej. Program zostanie nadany w sobotę o godz. 17.30 w TVP Info oraz TVP3 Katowice.

Przy okazji spotkania KOZR zebrał 55 podpisów pod PETYCJĄ w sprawie natychmiastowego wstrzymania budowy farm wiatrowych na terenie Powiatu Raciborskiego.

Ludzie:

Katarzyna Dutkiewicz

Katarzyna Dutkiewicz

samorządowiec i polityk

Piotr Klima

Piotr Klima

Radny Gminy Racibórz