Czwartek, 25 kwietnia 2019

imieniny: Jarosława, Marka, Elwiry

RSS

Kultura

Ponad 2000 e-booków dla czytelników raciborskiej biblioteki

05.11.2015 11:13 | 0 komentarzy | ż

Już od trzech lat czytelnicy Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Raciborzu mogą korzystać z darmowego dostępu do bazy 2242 e-booków na platformie książek elektronicznych Ibuk Libra. Dostęp do tak dużej ilości pozycji jest możliwy dzięki członkostwu w Śląskim Konsorcjum IBUK, które obejmuje 28 bibliotek publicznych w całym województwie śląskim.

Ponad 2000 e-booków dla czytelników raciborskiej biblioteki
Fragment okładki książki "O jeden ląd za daleko" Jarosława Fischbacha
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- Duża część elektronicznego księgozbioru przeznaczona jest dla studentów i pracowników naukowych, dlatego szczególnie zapraszamy do skorzystania z oferty studentów raciborskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej - informuje Magdalena Pordzik-Paskuda z MiPBP w Raciborzu.

Dodatkowo, raz w miesiącu, w ramach akcji PREZENT OD IBUK LIBRA, platforma proponuje swoim czytelnikom książkę miesiąca. Tym razem Ibuk Libra poleca lekturę książki "O jeden ląd za daleko" Jarosława Fischbacha.

Autor zaprasza do podróży przez pustynie, puszcze, góry, morza i rzeki. W ciągu trzydziestu czterech lat wędrówek razem z rodziną i znajomymi przemierzał szlaki Ameryki Południowej, Afryki, Azji i Europy. Często odwiedzał miejsca nieznane, nieatrakcyjne dla innych podróżników albo takie, do których trudno dotrzeć. W książce opisuje między innymi swoje przygody w Andach, Himalajach, na Kilimandżaro, w Pantanalu, na Ziemi Ognistej, jeziorze Titicaca, a także na nieistniejących już rozlewiskach Tygrysu i Eufratu. Jedną z najbardziej fascynujących historii przeżył jednak tuż obok własnego domu, płynąc Skrwą Lewą, rzeką, która oddziela Mazowsze od Kujaw.

Jak wypożyczyć książkę? Ibuk Libra pozwala wypożyczyć książkę bez wychodzenia z domu, o każdej porze dnia i nocy – konieczny jest jedynie dostęp do Internetu i indywidualny kod PIN, który można otrzymać w każdym oddziale i filii raciborskiej biblioteki. Dostęp do platformy jest całkowicie darmowy.

Szczegółowe informacje na www.biblrac.pl i w poszczególnych oddziałach i filiach biblioteki.

źródło: MiPBP w Raciborzu