Czwartek, 17 października 2019

imieniny: Małgorzaty, Ryszarda, Gabrieli

RSS

Ważne wyróżnienie dla raciborskiego nauczyciela

24.10.2015 11:42 | 0 komentarzy | ż

Duże wyróżnienie stało się udziałem nauczyciela historii z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2 w Raciborzu (dawnego raciborskiego Mechanika), mgra Piotra Machelskiego. Został on bowiem wyróżniony jubileuszową plakietą na uroczystej akademii, którą zorganizowano z okazji 15-lecia istnienia Instytutu Pamięci Narodowej – oddział w Katowicach, za długoletnią współpracę ze wspomnianą instytucją.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas
Mgr Piotr Machelski z nagrodą jubileuszową IPN

Na oficjalnej stronie IPN Katowice podkreślono wagę wspomnianych działań – zarówno ze strony szkół jak i nauczycieli pisząc: „Mając świadomość, jak niezwykle ważne i trudne jest stworzenie młodym ludziom warunków do kształtowania właściwej postawy patriotycznej, a nade wszystko uświadomienie wartości, jakie łączą się z pogłębianiem wiedzy na temat historii Polski XX wieku – Oddział Instytut Pamięci Narodowej w Katowicach, z okazji 15-lecia istnienia, wyróżnił 15 nauczycieli  oraz 15 szkół, za wybitne zasługi w krzewieniu wiedzy o najnowszej historii Polski”.

Warto dodać, że w uroczystości uczestniczył Prezes IPN dr Łukasz Kamiński, który wręczył nagrody jubileuszowe tym 15 placówkom oświatowym i nauczycielom, którzy odznaczyli się w sposób szczególny we współpracy z Instytutem Pamięci Narodowej.  Uroczystość odbyła się 16 października 2015 r., o godz. 11.00, w Domu Kultury „Bielszowice” w Rudzie Śląskiej, przy ulicy Kokota 17.

Współpraca Piotra Machelskiego, także innych nauczycieli wspomnianej wyżej raciborskiej szkoły z IPN oddział w Katowicach trwa już wiele lat. Uczniowie Mechanika regularnie odwiedzają siedzibę Instytutu, uczestniczą w lekcjach i warsztatach historycznych, zwiedzają izbę historyczną  słynnej z tragicznych wydarzeń stanu wojennego kopalni „Wujek”.

dr Piotr Sput