Piątek, 4 grudnia 2020

imieniny: Barbary, Krystiana, Berny

RSS

Epidemia koronawirusa:

Wychowankowie poprawczaka popłynęli "z nurtem"

20.10.2015 10:56 | 0 komentarzy | ż

W zeszłym tygodniu zakończył się projekt "Z nurtem" realizowany przez grupę Ahoj! i wspierany przez Zakład Poprawczy i Schronisko dla Nieletnich w Raciborzu. Wzięli w nim udział wychowankowie placówki, którzy chcieli zgłębić temat kajakarstwa.

Wychowankowie poprawczaka popłynęli "z nurtem"
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

PPo odpowiednim przygotowaniu teoretycznym nadszedł czas na zajęcia praktyczne, które odbyły się na Odrze. Podczas pierwszego spotkania chłopcy uczyli się jak bezpiecznie wchodzić i wychodzić z kajaka oraz opanowywali podstawowe manewry kajakowe. Ćwiczyli poprawne wiosłowanie, zawracanie, a nawet wywracanie się do wody, żeby wiedzieć jak reagować, gdy wywrotka przydarzy się podczas spływu.

Po kilku lekcjach, młodzież była gotowa spróbować swoich sił na rzece. Zorganizowano spływ na Rudzie. Chłopcy zaliczyli kilka wywrotek, dzięki którym zrozumieli, że rzeka kryje wiele niespodzianek niewidocznych brzegu i trzeba być cały czas uważnym. Na zakończenie projektu odbył się jeszcze jeden spływ Rudą, ale tym razem grupa wystartowała spod Zalewu Rybnickiego i dopłynęła w okolice Rudy Kozielskiej, gdzie odbyło się ognisko podsumowujące cały projekt.

- Niewątpliwie młodzież złapała kajakarskiego bakcyla. Chcą dalej pływać i poznawać nowe rzeki. W tym celu jest w planach założenie stałej sekcji kajakowej działającej przy ZPiSdN w Raciborzu. Opiekunami młodych kajakarzy są wychowawcy Paweł Demel i Dariusz Kosmala - czytamy na stronie internetowej ZPiSdN w Raciborzu.

Czytaj więcej na: zpisdn-raciborz.pl