Niedziela, 15 grudnia 2019

imieniny: Niny, Celiny, Krystiany

RSS

Kuratorium prześledzi losy naszych absolwentów

16.10.2015 16:01 | 0 komentarzy | żet

Powiat Raciborski znalazł się w gronie sześciu samorządów, w których prowadzony będzie ten pilotażowy program. Głównym jego celem jest sprawdzenie, czy absolwenci szkół średnich podejmują pracę w zawodzie, którego się uczyli.

Kuratorium prześledzi losy naszych absolwentów
Od lewej: Śląski Kurator Oświaty Stanisław Faber, starosta Ryszard Winiarski, wicestarosta Marek Kurpis
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Podczas zorganizowanego w piątek 16 października Festiwalu Perspektyw (czytaj więcej o idei imprezy: Dziesiątki stoisk, setki gimnazjalistów - Festiwal Perspektyw oficjalnie otwarty) nastąpiło zawiązanie współpracy pomiędzy Śląskim Kuratorium Oświaty oraz powiatem raciborskim w sprawie zbadania dalszych losów absolwentów szkół ponadgimnazjalnych, dla których organem prowadzącym jest powiat raciborski*.

Powiat Raciborski jest jednym z sześciu samorządów wytypowanych do realizacji przedsięwzięcia, którego głównym celem jest sprawdzenie, czy kształceni w naszych szkołach uczniowie kontynuują naukę lub podejmują pracę w wyuczonym zawodzie.

Ze strony powiatu raciborskiego list o współpracy w prześledzeniu losów absolwentów podpisali starosta Ryszard Winiarski oraz wicestarosta Marek Kurpis, ze strony kuratorium - Śląski Kurator Oświaty Stanisław Faber.

Wojtek Żołneczko

*Działające w Raciborzu szkoły ponadgimnazjalne za wyjątkiem Zespołu Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego, dla którego organem prowadzącym jest samorząd województwa śląskiego.


Czytaj również:

 

Ludzie:

Marek Kurpis

Marek Kurpis

Wicestarosta Powiatu Raciborskiego.

Ryszard Winiarski

Ryszard Winiarski

Starosta Raciborski