Piątek, 19 lipca 2019

imieniny: Alfreda, Wincentego, Wodzisława

RSS

Prezydencie, ma pan darmowe powierzchnie reklamowe i nie korzysta

07.10.2015 08:25 | 0 komentarzy | ma.w

Radny Leszek Szczasny chce zmienić miejskie tablice informacyjne w reklamy rady miasta. Uważa, że prezydent Lenk powinien umieszczać na nich rozpiskę prac komisji branżowych i sesji rady.

Prezydencie, ma pan darmowe powierzchnie reklamowe i nie korzysta
Tablica informacyjna przy ul. Mickiewicza jest pusta
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Szczasny narzeka na politykę informacyjną magistratu. Według niego niewykorzystane są np. miejskie tablice informacyjne ustawione w 14 punktach na terenie Raciborza. Jak zauważył zwykle stoją puste. Według niego powinny być umieszczane na nich informacje o datach posiedzeń komisji rady miasta i sesji. Radzi prezentować je w atrakcyjnej formie z wykorzystaniem kolorów.

Mirosław Lenk jest sceptyczny wobec tych propozycji. Wskazuje stronę internetową miasta i urzędowy Biuletyn Informacji Publicznej jako narzędzia promocji wydarzeń miejskich, w tym również działalności rady miasta. Nie zgadza się z radnym Szczasnym, że tablice nie są wykorzystywane. - Komunikaty, informacje, obwieszczenia i plakaty są tam wywieszane regularnie - podkreśla.

Prezydent Lenk rozpocznie wkrótce współpracę z nowym rzecznikiem prasowym (trwa konkurs na to stanowisko, zgłosiły się 4 osoby, w tym 3 spoza Raciborza). Zamierza powierzyć mu zadania promocyjne w oparciu o media społecznościowe jak Facebook czy Twitter, którymi ma zamiar docierać do mieszkańców.

Ludzie:

Leszek Szczasny

Leszek Szczasny

Podróżnik, były radny Gminy Racibórz.

Mirosław Lenk

Mirosław Lenk

Radny Miasta Racibórz, były prezydent.