Poniedziałek, 25 stycznia 2021

imieniny: Tatiany, Miłosza, Pawła

RSS

Kultura

Bronisław Piróg – pomysłodawca Pływadła został odznaczony przez marszałka

06.10.2015 20:43 | 0 komentarzy | (q)

Podczas uroczystości w Stajniach Książęcych w Pszczynie wręczono „Dyplomy Marszałka Województwa Śląskiego za Zasługi dla Rozwoju Turystyki w 2015 roku”. Wśród nagrodzonych był Bronisław Piróg - pomysłodawca Pływadła, którego kandydaturę zgłosił starosta raciborski.

Bronisław Piróg – pomysłodawca Pływadła został odznaczony przez marszałka
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Dyplom nadaje się osobom fizycznym oraz instytucjom państwowym, jednostkom samorządu terytorialnego, przedsiębiorcom, organizacjom społecznym i zawodowym, które swoją działalnością w sposób szczególny przyczyniły się do rozwoju turystyki w województwie śląskim.

Bronisław Piróg – pomysłodawca, główny organizator imprezy turystycznej „Odra rzeką integracji europejskiej” – Pływadła. Ma wyjątkowe zasługi na rzecz propagowania turystyki wodnej na rzece Odrze, aktywizowania środowisk wodniackich i rowerowych do wykorzystywania naturalnych szlaków turystycznych oraz promocji i rozwoju turystyki pogranicza polsko-czeskiego, a w szczególności południowo-zachodniej części województwa śląskiego.

Światowy Dzień Turystyki to święto wszystkich ludzi branży, gestorów bazy hotelowej i gastronomicznej, działaczy organizacji turystycznych, właścicieli i administratorów atrakcji, czyli wszystkich dla których turystyka to z jednej strony źródło dochodów, z drugiej natomiast pasja, przygoda, możliwość dzielenie się z innymi swoimi pomysłami na spędzanie wolnego czasu.

Województwo śląskie urzeka turystów swoją różnorodnością. Tutaj na odkrycie czekają skarby dziedzictwa kulturowego, bogactwo krajobrazowe i elektryzująca oferta kulturalno-rozrywkowa. Piękno przyrody i żywioł wielkich miast mieszają się tu w doskonałych proporcjach, a wypoczynek w ruchu lub wyciszeniu, stanowi dla odwiedzających Śląskie dawkę prawdziwie pozytywnej energii.