Poniedziałek, 22 kwietnia 2019

imieniny: Leona, Kai, Heliodora

RSS

Kompletna lista kandydatów na posłów. Sprawdź, na kogo możesz zagłosować

04.10.2015 11:05 | 14 komentarzy | tora

Zebraliśmy w jednym miejscu wszystkich kandydatów w wyborach do Sejmu z Okręgu nr 30, czyli tego, do którego należą powiaty: rybnicki, wodzisławski i raciborski oraz miasto Rybnik. Kandydatów jest 162, podzieleni są na 10 komitetów wyborczych. Prezentujemy ich w tej samej kolejności, w jakiej figurują na stronach Państwowej Komisji Wyborczej.

Kompletna lista kandydatów na posłów. Sprawdź, na kogo możesz zagłosować
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Lista nr 1: Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość

1. Izabela Kloc, senator RP, Kobiór

2. Grzegorz Matusiak, inżynier energetyki, Jastrzębie-Zdrój

3. Grzegorz Janik, nauczyciel wychowania fizycznego, Rybnik

4. Czesław Sobierajski, menadżer, Rybnik

5. Katarzyna Dutkiewicz, socjolog, Racibórz

6. Dariusz Domański, nauczyciel historii, Żory

7. Norbert Małolepszy, specjalista ds. logistyki, Jastrzębie-Zdrój

8. Stanisława Moczała, lekarz, Łaziska

9. Teresa Glenc, nauczyciel języka polskiego, Gorzyczki

10. Łukasz Dwornik, politolog, Rybnik

11. Łukasz Norek, wychowawca w placówkach oświatowych, Jejkowice

12. Teresa Frencel, pedagog, Racibórz

13. Ryszard Zalewski, inżynier elektryk, Wodzisław Śląski

14. Franciszek Marcol, dyrektor szkoły, Nędza

15. Mirela Szutka, nauczyciel muzyki i wiedzy o kulturze, Rybnik

16. Maria Tatura, psycholog kliniczny, Rydułtowy

17. Andrzej Ciok, górnik, Czyżowice

18. Marek Szafraniec, specjalista ds. zarządzania w oświacie, Orzesze

 

Lista nr 2: Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP

1. Gabriela Lenartowicz, wyższy urzędnik państwowy, Krzanowice

2. Krzysztof Gadowski, inżynier transportu drogowego, Jastrzębie-Zdrój

3. Marek Krząkała, nauczyciel języka obcego, Rybnik

4. Ryszard Zawadzki, nauczyciel historii, Pszów

5. Jolanta Grabkowska, pedagog, Jastrzębie-Zdrój

6. Henryk Siedlaczek, nauczyciel historii, Rudy

7. Mirosław Duży, inżynier górnik, Łaziska Górne

8. Jolanta Nazaruk, asystent zarządu, Chudów

9. Iwona Pulińska-Leszczyszyn, chemik, Mikołów

10. Grzegorz Wolnik, nauczyciel języka polskiego, Rybnik

11. Tomasz Dejneko, ekonomista, Żory

12. Roman Juzek, inżynier mechanik maszyn i urządzeń, Wodzisław Śląski

13. Izabela Faksa, nauczyciel matematyki, Rybnik

14. Ramona Skaba, ekonomista, Radlin

15. Aleksander Bech, menedżer, Rybnik

16. Małgorzata Karcz, nauczyciel nauczania początkowego, Paniówki

17. Blandyna Mitko, agent ubezpieczeniowy, Rybnik

18. Piotr Wodok, student automatyki i robotyki, Rudy

 

Lista nr 3: Komitet Wyborczy Partia Razem

1. Żaneta Matuszek, studentka biotechnologii i chemii, Rydułtowy

2. Marek Maślanka, asystent prawny, Łodygowice

3. Aleksandra Welchar, socjolożka, Kraków

4. Timios Kiechajas, pracownik kancelaryjny, Tychy

5. Ewa Michalska, dziennikarka, Lyski

6. Michał Mysior, architekt, Katowice

7. Hanna Szukalska, architektka, Rybnik

8. Adrian Adamczyk, specjalista ds. reklamy, Kraków

9. Nina Gronowska, programistka aplikacji, Warszawa

10. Michał Granieczny, analityk sieci komputerowych, Katowice

11. Martyna Smelczysz, studentka fizjoterapii, Łaziska Górne

12. Daniel Puchalski, technik budownictwa, Knurów

 

Lista nr 4: Komitet Wyborczy KORWiN

1. Adam Pustelnik, historyk, Pawłowice

2. Piotr Siejok, politolog, Żory

3. Czesław Starosta, lekarz weterynarii, Orzesze

4. Magdalena Żubrowska, studentka inżynierii ochrony środowiska, Rybnik

5. Michał Bednorz, górnik, Rybnik

6. Bożena Misiarz, położna, Tychy

7. Michał Skiba, mechanik urządzeń klimatyzacyjnych, Rybnik

8. Wiesława Nawrat, sprzedawca, Rybnik

9. Marcin Kremiec, ekonomista, Żory

10. Aleksandra Sobiecka, bez zawodu, Rybnik

11. Piotr Stolorz, politolog, Żory

12. Agnieszka Szweter, ekonomistka, Rybnik

13. Zbigniew Trzcina, inżynier elektryk, Rybnik

14. Mateusz Baron, politolog, Żory

15. Arlena Skaba, ekonomista, Radlin

16. Artur Oleksiński, ekonomista, Rybnik

17. Karolina Soboń, menedżer sportu, Żory

18. Maciej Urbańczyk, ekonomista, Śrubarnia

 

Lista nr 5: Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe

1. Bronisław Karasek, inżynier transportu drogowego, Gołkowice

2. Dariusz Kolorz, inżynier logistyki, Rybnik

3. Krystian Stępień, przedsiębiorca, Żory

4. Marek Wystyrk, inżynier logistyki, Rydułtowy

5. Adam Smyczek, ekonomista, Chałupki

6. Jadwiga Gajewska, doradca rolniczy, Rybnik

7. Janusz Zgoł, ekonomista, Orzesze

8. Sylwia Machnik, przedsiębiorca, Turze

9. Ryszard Bluszcz, inżynier górnik – emeryt, Szczejkowice

10. Kazimierz Głowacki, mechanik, Racibórz

11. Elżbieta Piotrowska, prezes, Rybnik

12. Krystyna Szymańska, pedagog resocjalizacji, Jastrzębie-Zdrój

13. Dominika Niestrój-Tlołka, pielęgniarka, Radlin

14. Krzysztof Jeszka, przedsiębiorca, Gorzyce

15. Aneta Kuśka, geodeta – inżynier, Żory

16. Jan Gizdoń, wyższy urzędnik państwowy, Łaziska Górne

17. Elżbieta Adamczyk, księgowa, Wodzisław Śląski

18. Marian Kolorz, rolnik, Pogrzebień

 

Lista nr 6: Koalicyjny Komitet Wyborczy Zjednoczona Lewica SLD+TR+PPS+UP+Zieloni

1. Partyk Kosela, politolog, Głogów

2. Łukasz Kohut, politolog, Rybnik

3. Piotr Chmielowski, parlamentarzysta, Mikołów

4. Grażyna Graś, specjalista ds. szkoleń, Rybnik

5. Katarzyna Kendżi, doradca finansowy, Stanowice

6. Józef Kowol, politolog, Racibórz

7. Tadeusz Pruszkowski, nauczyciel historii, Rybnik

8. Andrzej Kwaśniewski, wyższy urzędnik samorządowy, Mikołów

9. Justyna Gabzdyl, studentka ekonomii, Świerklany

10. Juliusz Mohuczy-Wachowski, nauczyciel historii, Rybnik

11. Piotr Sobala, lekarz, Wodzisław Śląski

12. Agnieszka Białas, projektant mody, Tworków

13. Monika Przywojska, specjalista ds. rachunkowości, Rybnik

14. Patrycja Szczygieł, elektroenergetyk elektrowni cieplnych, Rybnik

15. Zdzisław Krzak, elektromechanik, Żory

16. Monika Zawadzka, krawiec, Rybnik

17. Romuald Pakul, inżynier energetyki, Rybnik

18. Marian Jarosz, wyższy urzędnik samorządowy, Jastrzębie-Zdrój

 

Lista nr 7: Komitet Wyborczy Wyborców "Kukiz'15"

1. Krzysztof Sitarski, inżynier górnik, Radlin

2. Adam Kurpas, inżynier górniczy, Orzesze

3. Witold Walkowski, radca prawny, Mszana

4. Justyna Pyszny, technik ekonomista, Wodzisław Śląski

5. Filip Witoszek, student, Jastrzębie-Zdrój

6. Jadwiga Buryn, nauczyciel języka angielskiego, Rybnik

7. Justyna Orawiec, specjalista bhp, Jastrzębie-Zdrój

8. Małgorzata Brzezinka, student, Radlin

9. Mikołaj Sienkowiec, górnik, Żory

10. Arkadiusz Trzebuniak, nauczyciel języka polskiego, Rybnik

11. Sandra Wojno, inżynier energetyki, Racibórz

12. Michał Świech, student Racibórz

13. Mariusz Wojtanowicz, górnik, Orzesze

14. Anna Pierchała, student, Rybnik

15. Stefan Kalinowski, przedstawiciel handlowy, Jastrzębie-Zdrój

16. Konrad Dziennik, specjalista sprzedaży technologii i usług informatycznych, Rybnik

 

Lista nr 8: Komitet Wyborczy Nowoczesna Ryszarda Petru

1. Wojciech Kałuża, specjalista administracji publicznej, Żory

2. Henryk Hajduk, inżynier górnik, Rydułtowy

3. Jan Chołuj, prezes, Jastrzębie-Zdrój

4. Andrzej Bartela, inżynier mechanik, Racibórz

5. Dominika Więcek, inżynier budowy dróg, Rydułtowy

6. Marta Jabłońska, inżynier energetyk, Żory

7. Leszek Bednorz, specjalista do spraw finansowych, Radlin

8. Maciej Puzon, dyrektor administracyjny, Rybnik

9. Anna Guderley-Mordarska, główna księgowa, Rybnik

10. Eliza Nawrocka, student ekonomii, Żory

11. Przemysław Jasiński, analityk systemów teleinformatycznych, Rydułtowy

12. Agnieszka Ganiek, specjalista administracji publicznej, Bełk

13. Rafał Dobosiewicz, urbanista, Orzesze

14. Jolanta Bigos, chemik, Rybnik

15. Kordian Korytek, prezes, Rybnik

16. Ewa Szkorla, specjalista pracy socjalnej, Świerklany

 

Lista nr 12: Komitet Wyborczy Wyborców Zjednoczeni dla Śląska

1. Anna Ronin, tłumacz przysięgły języka niemieckiego, Racibórz

2. Marek Polok, urbanista, Rybnik

3. Ryszard Ucher, muzyk, Radlin

4. Marek Gruszka, adwokat, Jejkowice

5. Beniamin Kwaśnica, meteorolog, Krzyżanowice

6. Marcin Szewczyk, sprzedawca, Pszów

7. Zuzanna Ortmanns, nauczyciel muzyki, Racibórz

8. Jarosław Szczęsny, ekonomista, Wodzisław Śląski

9. Tadeusz Kąsek, górnik eksploatacji podziemnej, Jastrzębie-Zdrój

10. Henryk Postawka, nauczyciel języka obcego, Górki Śląskie

11. Alicja Kerner, logopeda, Krzanowice

12. Filip Lubszczyk, student prawa, Rybnik

13. Mateusz Miensopust, ratownik medyczny, Racibórz

14. Urszula Kasparek,technik administracji, Jankowice

15. Franciszek Orszulik, inspektor bhp, Jastrzębie-Zdrój

16. Aleksandra Smyczek, architekt krajobrazu, Rudy

17. Lucyna Duda, nauczyciel języka obcego, Jastrzębie-Zdrój

18. Krystyna Świerkot, ekonomista, Mikołów

 

Lista nr 14: Komitet Wyborczy Wyborców Grzegorza Brauna "Szczęść Boże!"

1. Roman Fritz, sprzedawca w branży przemysłowej, Rybnik

2. Tymoteusz Kubica, pośrednik w obrocie nieruchomościami, Turza Śląska

3. Małgorzata Piszczek, administrator, Wodzisław Śląski

4. PiotrCybułka, nauczyciel muzyki, Radlin

5. Klaudia Grzesica-Wolczyńska, socjolog, Rybnik

6. Andrzej Kamiński, grafik komputerowy multimediów, Jastrzębie-Zdrój

7. Konrad Gajewski, student budownictwa, Rydułtowy

8. Bernadeta Piskula, sprzedawca, Rydułtowy

9. Andrzej Piszczek, student, Chałupki

10. Hanna Gajewska, technik budownictwa, Rydułtowy

11. Krzysztof Małecki, ratownik medyczny, Poznań

 

W Okręgu Wyborczym nr 72 w wyborach do Senatu zarejestrowano zostało siedmiu kandydatów. Staną do walki o jeden mandat senatora.

1. Beata Baran, Obywatelski Komitet Wyborczy Wyborców Polskie Rodziny Razem, politolog, Jastrzębie-Zdrój

2. Adam Gawęda, Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość, inżynier górnik - górnictwo węgla kamiennego, Syrynia

3. Mateusz Kania, Komitet Wyborczy Wyborców Mateusz Kania - Program dla Śląska, menedżer produktu, Wodzisław Śląski

4. Ryszard Leszczyński, Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe, ekonomista, Jastrzębie-Zdrój

5. Jarosław Ligas, Komitet Wyborczy Wyborców Jarosław Ligas, wyższy urzędnik samorządowy, Jastrzębie-Zdrój

6. Dariusz Prus, Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP, nauczyciel historii, Wodzisław Śląski

7. Aleksander Zioło, Komitet Wyborczy Wyborców Aleksandra Zbigniewa Zioło, radca prawny, Żory

 

W Okręgu Wyborczym nr 73 w wyborach do Senatu zarejestrowano zostało czterech kandydatów. Staną do walki o jeden mandat senatora.

1. Alojzy Gąsiorczyk, Polskie Stronnictwo Ludowe, lekarz weterynarii, Mysłowice.

2. Paweł Helis, KORWiN, inżynier górnik, Rybnik.

3. Franciszek Kurpanik, Platforma Obywatelska, pośrednik w obrocie nieruchomościami, Rybnik.

4. Wojciech Piecha, Prawo i Sprawiedliwość, inżynier górnik, Rybnik