Sobota, 8 sierpnia 2020

imieniny: Cyriaka, Emiliana, Sylwiusza

RSS

Czekanie na słuchanie - czyli dalszy ciąg Złośliwego Przeglądu Miesiąca

02.10.2015 19:31 | 0 komentarzy | web

Dopiero Naczelny Sąd Administracyjny w Warszawie zatrzymał gminę Nędza w krucjacie na rzecz uznania, że nos jest dla tabakiery, a nie ona dla nosa. Tym samym radny Julian Skwierczyński ma uzyskać wreszcie dostęp do nagrań dźwiękowych z sesji.

Czekanie na słuchanie - czyli dalszy ciąg Złośliwego Przeglądu Miesiąca
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Radny poszedł do sądu, bo gmina po dobroci nagrań mu nie chciała wydać, uzasadniając, że powinien mu wystarczyć protokół. Jak czytam w „Nowinach Raciborskich”, sąd przypomniał m.in., że tam gdzie urzędy udostępniają nagrania nie trzeba sporządzać protokołu. To wskazuje, która informacja publiczna lepiej oddaje przebieg obrad. Za to prawnicy gminni i sama pani wójt Anna Iskała na odwrót, cały czas przekonywali, że to protokół najlepiej pokazuje, co się działo na sali. I jak tu nie wspominać nieświętej pamięci Józefa Wissarionowicza Stalina, który mawiał: „Nieważne kto i jak głosuje, ale kto liczy głosy”.

 

Bożydar Nosacz

Zobacz pozostałe teksty Bożydara


Masz informację, która nadawałaby się do tej rubryki i chcesz się nią podzielić? Napisz: bozydar.nosacz@outlook.com


Opinie oraz treści zawarte w rubryce WebKrytyka przedstawiają wyłącznie własne zdanie autorów i mogą ale nie muszą odzwierciedlać poglądów redakcji. Masz coś ciekawego do przekazania szerszemu gronu - zapraszamy na łamy portalu nowiny.pl - opublikujemy Twój felieton bezpłatnie. Wyślij swoje przemyślenia na adres webkrytyka@nowiny.pl. Redakcja zastrzega sobie prawo odmowy publikacji materiału.

Ludzie:

Anna Iskała

Anna Iskała

Wójt gminy Nędza.

Julian Skwierczyński

Julian Skwierczyński

Były radny gminy Nędza.