Niedziela, 31 maja 2020

imieniny: Anieli, Marietty, Petroneli

RSS

Rektor Stachura: PWSZ dąży do upraktycznienia studiów

02.10.2015 14:37 | 0 komentarzy | ma.w

Inauguracja roku akademickiego 2015/16 w raciborskiej Państwowej Szkole Zawodowej Odbyła się na Zamku Piastowskim. Zaprezentowało się nowe kierownictwo na czele z dr hab. inż. arch. Ewa Stachurą. Nowa rektor podkreślała związki uczelni z samorządem i biznesem. Cieszyła się z lepszego niż przed rokiem naboru do PWSZ - nowych żaków jest pół tysiąca.

Rektor Stachura: PWSZ dąży do upraktycznienia studiów
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W tym samym tonie wypowiadał się prezydent Raciborza Mirosław Lenk. - Niechaj się wiedzie uczelni to i miastu się powiedzie - podkreślił relacje na linii samorząd - PWSZ. Na inauguracji gościła także Gabriela Lenartowicz wicewojewoda śląski. Mówiła m.in., że takie placówki jak raciborska uczelnia mogą wyzwolić kreatywność młodych ludzi. - Nie możemy pozwolić sobie na nowe niewolnictwo i pracę w korporacjach i centrach obsługi logistycznej . Nie wolno kończyć ambicji na służeniu wielkim tego świata - apelowała do studentów.

Przedstawiciel samorządu studenckiego Martyna Dziurska życzyła rozpoczynającym studia w PWSZ by dołączyli do "świata czytających". - Co ludzki umysł wymyśli tego człowiek dokona - podsumowała.

Ludzie:

Gabriela  Lenartowicz

Gabriela Lenartowicz

Poseł na Sejm

Mirosław Lenk

Mirosław Lenk

Radny Miasta Racibórz, były prezydent.