środa, 17 lipca 2019

imieniny: Anety, Aleksego, Julietty

RSS

Ople, tablety i laptopy do wygrania w Narodowej Loterii Paragonowej

01.10.2015 11:51 | 0 komentarzy | tora

1 października ruszyła Narodowa Loteria Paragonowa. W losowaniu wezmą udział paragony z zakupów.

Ople, tablety i laptopy do wygrania w Narodowej Loterii Paragonowej
Losowanie opla insignii nastąpi raz na kwartał
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Co miesiąc do wygrania będą jeden opel astra oraz laptopy i tablety. Tablet otrzyma również osoba, która wystawiła paragon klientowi, który wygra opla astrę. Raz na kwartał będzie losowana nagroda specjalna – samochód opel insignia. W tym wypadku w losowaniu będą brały udział tylko paragony z wybranej w danym kwartale branży usługowej.

Uczestnikami loterii mogą być jedynie osoby, które ukończyły 18 lat. Każdy może zarejestrować dowolną liczbę paragonów na kwotę co najmniej 10 zł każdy. Zgłoszenie udziału w loterii wymaga zarejestrowania na specjalnej stronie www.loteriaparagonowa.gov.pl. Rejestrować można się już od 1 października, a pierwsze losowanie odbędzie się 16 listopada na antenie TVP Regionalnej. Loteria potrwa 12 miesięcy.

Loteria jest akcją edukacyjną Ministerstwa Finansów. Jej celem jest uświadomienie obywatelom kupującym towary czy usługi, że w cenie zawarte są podatki, stąd w interesie każdego powinno być wzięcie paragonu jako dowodu uczciwie dokonanej transakcji. - Projekt ten ma uświadomić Polakom, że paragon to nie tylko potwierdzenie zakupu ułatwiające reklamacje, ale również dowód na to, że podatek, który uiszczamy zostanie odprowadzony do budżetu państwa. Ma ich również przekonać, że branie paragonu to wspieranie uczciwej konkurencji i walka z szarą strefą a co za tym idzie większe dochody do budżetu, z którego finansowane są szkoły, szpitale, drogi etc. a także korzyść dla nich samych w przypadku wygranej – informuje Marek Bernais, naczelnik Urzędu Skarbowego w Wodzisławiu Śl.