Poniedziałek, 1 marca 2021

imieniny: Antoniego, Radosława, Albina

RSS

Rada powiatu zgadza się na przekształcenia w szpitalach

30.09.2015 13:32 | 6 komentarzy | tora

18 głosami za, przy trzech sprzeciwu i trzech wstrzymujących się rada powiatu podjęła przed chwilą uchwałę w sprawie deklaracji woli zatwierdzenia zmian statutu Powiatowego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Rydułtowach i Wodzisławiu Śląskim.

Rada powiatu zgadza się na przekształcenia w szpitalach
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Co to oznacza w praktyce? Znaczy to tyle, że dyrekcja szpitala dostała od władz powiatu, czyli organu prowadzącego zielone światło do rozpoczęcia procedur w zakresie reorganizacji oddziałów szpitalnych. Tadeusz Skatuła, starosta dodaje: - Uchwała umożliwia dyrekcji PP ZOZ przygotowanie się do spełnienia przez szpitale standardów określonych w przepisach oraz uzyskania optymalnej wartości kontraktu w przyszłorocznym konkursie.

Głosowanie poprzedziła dyskusja, w której udział wzięli m.in. Bożena Capek, dyrektor PPZOZ, przedstawiciele związków zawodowych, komitetu obrony szpitala w Rydułtowach i część radnych powiatowych. Bożena Capek powtórzyła na forum, że gwarantuje, iż z powodu zmian nikt nie straci pracy, a dostępność mieszkańców do świadczeń zostanie zachowana. Dało się zauważyć, że jednymi z najbardziej aktywnych dyskutantów są kandydaci do Sejmu, jak Ryszard Zalewski, Teresa Glenc, Maria Tatura czy Piotr Cybułka, który zaczął wystąpienie słowami "Szczęść Boże". Wszyscy kandydaci byli przeciwni proponowanym zmianom w szpitalach.

Wynik głosowania z ulgą przyjęła Bożena Capek. Jak mówi, jest przekonana, że przedstawiona propozycja zmian w szpitalu jest najlepsza. - Koncepcja, którą przygotowaliśmy była szczegółowo analizowana głównie pod kątem dobra chorych, pracowników, wyników finansowych, czy przepisów prawa. Staliśmy na stanowisku, że to najlepsza propozycja i zarazem najmniej kosztowna w dostosowaniu do wymogów rozporządzenia ministra zdrowia. I czuję, że jest to ogromna odpowiedzialność złożona na nasze barki, ale mając tak dobrze wykwalifikowany zespół ludzi, z którymi pracuję na codzień jestem pewna, że wszystkie trudności pokonamy i będziemy walczyć o jak najlepszy kontrakt - mówi Bożena Capek.

 

Ludzie:

Bożena  Capek

Bożena Capek

Była dyrektor szpitala w Wodzisławiu Śl. i Rydułtowach

Piotr  Cybułka

Piotr Cybułka

Radny Powiatu Wodzisławskiego IV kadencji.

Ryszard Zalewski

Ryszard Zalewski

Radny Powiatu Wodzisławskiego

Tadeusz  Skatuła

Tadeusz Skatuła

Były starosta wodzisławski

Teresa Glenc

Teresa Glenc

Poseł na Sejm