środa, 28 października 2020

imieniny: Szymona, Tadeusza, Judy

RSS

W Wodzisławiu stanęły nowe parkomaty. Jest też nowy zarządca

29.09.2015 17:18 | 3 komentarze | tora

Straż miejska przestała administrować Strefą Płatnego Parkowania w Wodzisławiu Śl. Nowym zarządcą jest Zakład Gospodarki Mieszkaniowej i Remontowej.

W Wodzisławiu stanęły nowe parkomaty. Jest też nowy zarządca
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Pod opieką ma 17 parkomatów służących do pobierania opłat z 336 miejsc parkingowych. Do obsługi w terenie zakład wyznaczył jedną osobę. -

Spółkę prawa handlowego, taką jak ZGMiR, należy doposażyć w instrument, który umożliwi jej zarabianie. Takim instrumentem mogą być budynki czy właśnie strefa parkingowa. Poza tym miasto rozważało możliwość ogłoszenia przetargu a ZGMiR może wykonywać te działania w trybie bezprzetargowym. Tym samym nadal jest to zadanie gminy i pieniądze te zostają w gminie - tłumaczy Krystian Stępień, dyrektor ZGMiR. W ostatnich dniach zakończył się montaż parkometrów w rejonach dodanych w tym roku do strefy, np. ulicę Bogumińską, czy parking przy ul. Mendego. Urządzenia są czynne. Skutki wprowadzenia płatności widać gołym okiem. Parking w ciągu ul. Bogumińskiej, dotąd pełny w godzinach funkcjonowania urzędów, świeci pustkami.