Wtorek, 24 listopada 2020

imieniny: Emmy, Flory, Jana

RSS

Epidemia na Śląsku:

Kto zastąpi Janinę Wystub? 11 kandydatów na dyrektora RCK

29.09.2015 13:26 | 0 komentarzy | ma.w

Jedenastu kandydatów zgłosiło się na konkurs, który wyłonić ma nowego szefa Raciborskiego Centrum Kultury. W ciągu dwóch tygodni magistrat chce rozstrzygnąć tę kwestię.

Kto zastąpi Janinę Wystub? 11 kandydatów na dyrektora RCK
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Według naszych ustaleń, w stawce są m.in. obecny zastępca Janiny Wystub – Arkadiusz Grzelka; związany w przeszłości z RCK, Marek Mansz, kierujący Drengami znad Odry oraz Wioletta Cieśla, prowadząca GZOKSiT w Gminie Krzyżanowice. RCK reprezentuje też Agnieszka Patalong, prowadząca tu chór. Z placówką współpracuje, jest mikołowianką. Do gry o fotel dyrektora przystąpiła również dr Joanna Maksym-Benczew, bohemistka z PWSZ. Stanowiskiem interesował się także Tomasz Holcer, były pełnomocnik ds. społecznych prezydenta Andrzeja Markowiaka. Z naszych informacji wynika, że z całej jedenastki, dwie osoby były dotąd na stanowisku dyrektorskim w placówce klutury. 4 kandydatów jest spoza Raciborza – pracowali w placówkach w Warszawie, Słupsku i Rydułtowach.

Jeszcze przed ogłoszeniem konkursu prezydent Mirosław Lenk mówił, że liczy na zainteresowanie kadry menadżerskiej, niekoniecznie związanej z kulturą. Radny Leszek Szczasny proponował, by ogłoszenie o konkursie rozesłać po całej Polsce, złożył w tej sprawie interpelację, podając propozycje sposobów promocji tej informacji. Z tego co ustaliliśmy, grono kandydatów jest zdominowane przez sferę oświatowo – społeczną. Lenk mówił wówczas, że najważniejsza będzie wizja działaności RCK w najbliższych latach, którą przedstawi na konkursie. Komisji przewodzi wiceprezydent Wojciech Krzyżek. W składzie jest szef wydziału kultury, Robert Myśliwy i doświadczona w tej sferze Teresa Piasecka-Haas z urzędu. Zasiada w niej też przewodniczący komisji branżowej, Paweł Rycka.

Nowemu szefowi RCK przyjdzie zacząć w realiach przygotowanych przez poprzedniczkę. Kalendarz najbliższych imprez i wstępny plan finansowy na przyszły rok będą autorstwa Janiny Wystub.

Ludzie:

Janina Wystub

Janina Wystub

Była dyrektor Raciborskiego Centrum Kultury w Raciborzu.