Sobota, 27 lutego 2021

imieniny: Gabriela, Anastazji, Honoryny

RSS

Czy twój radny jest aktywny? Ranking Nowin - nowe notowanie

29.09.2015 12:00 | 1 komentarz | ma.w

Tygodnik Nowiny Raciborskie opublikował właśnie najnowsze dane na temat aktywności radnych miejskich i powiatowych. Prezentuje w nim ile spraw poruszyli na sesjach poszczególni rajcy w ciągu 10 miesięcy pracy w samorządzie.

Czy twój radny jest aktywny? Ranking Nowin - nowe notowanie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Liderem Rankingu Aktywnych Radnych Miejskich jest Piotr Klima z RSS Nasze Miasto. Zgłosił prezydentowi 79 spraw w formie interpelacji. Tuż za nim uplasował się Michał Woś (niezależny) i Leszek Szczasny z NaM-u.

W Rankingu Aktywnych Radnych Powiatowych przewodzi Artur Wierzbicki z PO, który podjął 13 tematów do załatwienia. Drugi w klasyfikacji jest Dominik Konieczny z PiS, a trzeci Łukasz Kocur z PO. Za "podium" plasuje się Katarzyna Dutkiewicz radna Prawa i Sprawiedliwości.

Tygodnik podaje również liczbę nieobecności na posiedzeniach komisji branżowych. Najczęściej opuszczają je Andrzej Rosół - spośród radnych miejskich (ogółem 6 nieobecności) i Szymon Bolik (4 nieobecności). Bolik i Łukasz Kocur dwa razy opuścili sesję rady powiatu.

Przy okazji prostujemy błąd jaki wkradł się w wydaniu papierowym tygodnika, gdzie mylnie przypisano przynależność partyją czterem radnym powiatowym łącząc ich z lokalnym ugrupowaniem Razem dla Ziemi Raciborskiej. Chodzi o: Katarzynę Dutkiewicz, Teresę Frencel i Jana Deńcę - wszyscy PiS oraz Władysława Gumieniaka - PO. Przepraszamy zainteresowanych.

Ludzie:

Artur Wierzbicki

Artur Wierzbicki

Radny Powiatu Raciborskiego.

Dominik Konieczny

Dominik Konieczny

Wiceprezydent Raciborza

Katarzyna Dutkiewicz

Katarzyna Dutkiewicz

samorządowiec i polityk

Leszek Szczasny

Leszek Szczasny

Podróżnik, były radny Gminy Racibórz.

Michał Woś

Michał Woś

sekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości

Piotr Klima

Piotr Klima

Radny Gminy Racibórz

Łukasz Kocur

Łukasz Kocur

Radny Powiatu Raciborskiego.