Sobota, 19 października 2019

imieniny: Piotra, Pawła, Ziemowita

RSS

Rafał Jabłoński człowiekiem od mediów w MZK

20.09.2015 15:33 | 5 komentarzy | (q)

Międzygminny Związek Komunikacyjny w Jastrzębiu-Zdroju zamierza wzmocnić swoją obecność w mediach i skuteczniej docierać z informacją do mieszkańców gmin członkowskich - głównie pasażerów komunikacji miejskiej. Od 16 września rolę pełnomocnika Zarządu MZK do spraw mediów pełni Rafał Jabłoński.

Rafał Jabłoński człowiekiem od mediów w MZK
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- Od kilku miesięcy atmosfera wokół MZK się zagęszcza. W natłoku informacji pasażerowi jest coraz trudniej się odnaleźć - mówi Benedykt Lanuszny, dyrektor Biura MZK. - Z jednej strony mówimy o niepewnej przyszłości komunikacji autobusowej w Jastrzębiu-Zdroju i kilku innych gminach, z drugiej wprowadzamy nowe rozwiązania w postaci e-biletu. Obie te kwestie wymagają wyjaśnienia, przekazania pasażerom jasnego przekazu, prostej, szczegółowej i zrozumiałem informacji - dodaje Lanuszny.

Rolą pełnomocnika będzie wyjaśnianie zawiłości związanych z funkcjonowaniem nowego systemu pobierania opłat, a także prezentowanie stanowiska MZK w najważniejszych sprawach. Rafał Jabłoński nie jest zatrudniony na etacie. Z racji swoich obowiązków zawodowych nie jest także rzecznikiem prasowym. - Moim zadaniem nie jest pisanie pochwał i tworzenie laudacji na temat MZK, ale przekazywanie konkretnych informacji dotyczących funkcjonowania Związku, a także współpraca z dziennikarzami - wyjaśnia Rafał Jabłoński.

Rafał Jabłoński to absolwent dziennikarstwa na Uniwersytecie Opolskim. Były dziennikarz, Przez osiem lat był redaktorem naczelnym "Nowin Wodzisławskich", pracował także dla portalu "nowiny.pl". Obecnie jest dyrektorem Gminnego Ośrodka Kultury i Rekreacji w Mszanie.